Të gjitha lajmet

SIR KENNY DALGLISH

Legjenda e Liverpoolit, pozitiv në coronavirus

Legjenda e Liverpoolit, pozitiv në coronavirus

10 April, 2020 @21:34

Në Britani të Madhe, veçanërisht në Angli rastet e coronavirusit po rriten shpejtë në mënyrë eksponenciale, ndërsa së fundi është konfirmuar edhe pozitiv legjenda e Liverpoolit, Sir Kenny Dalglish, bën të ditur BBC Sport.

“Legjenda e Liverpoolit Sir Kenny Dalglish është testuar pozitiv në coronavirus dhe është në spital, por nuk po tregon simptome,” ka bërë të ditur famlija e tij, transmeton BBC njoftimin.

Ish lojtari dhe trajneri ka bërë test rutinor dhe papritur ka dalë pozitiv.

kenny dalglish

Dalglish 69 vjeç ka qenë ish sulmues i Celticut dhe Skocisë. Ai fitoi katër herë titullin e kampionit në Skoci para e të kalonte te Liverpool në vitin 1977.

E në Anfield Road ai fitoi tetë tituj kampioni si lojtar dhe trajner, duke shtuar edhe tre tituj evropian në këtë proces.

CALCIO MERCATO

Milan vendos në radar David Silvën

9 April, 2020 @15:20

Rossonerët janë duke kërkuar përvojë në mesfushë të tyre dhe ia kanë vënë syrin David Silvas së Manchester Cityt, që…

EFL

Ligat mund të kryejnë stinorin për 56 ditë

9 April, 2020 @15:03

Të gjitha ligat profesionale të Anglisë, përveç Premier Ligës, mund të kompletojnë stinorin brenda 56 ditëve, kurdo që është koha…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

KOMUNIKATA

Premier Liga kërkon 30% ulje të rrogave nga lojtarët

4 April, 2020 @17:37

Elita e futbollit anglez, ku rrogat janë më të larta për futbollistët e klubeve përkatëse në Premier Ligë, për të…

CORONAVIRUS

27 ndeshje - 27 fitore, sezonin ia humbë pandemia!

28 March, 2020 @13:11

Ndonëse vendimi për kategoritë më të larta të futbollit anglez nuk është marrë ende, Federata Angleze e futbollit tashmë ka…

Të gjitha lajmet nga Premier League