Të gjitha lajmet

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

Leicester përkohësisht lider në Premier League


19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League.

Ish-kampionët e Anglisë, shënuan që në minutën e gjashtë të ndeshjes me Wilfred Ndidi, derisa epërsinë e dyfishoi James Maddison në minutën e 41’.

Chelsea në minutën e 86’ shënoi me Timo Werner, por goli i tij u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, Leicester City me një ndeshje më shumë, përkohësisht bëhet lider në Premier League me 38 pikë, kurse Chelsea me 29 pikë gjendet në pozitën e tetë.


ARSENAL - UNITED

Arsenal-United barazojnë, City “gëzohet”

Premier League

Arsenal-United barazojnë, City “gëzohet”

30/01/21 @ 20:32

SPURS

Mou: Pas lëndimit të Kane-it, shpresat te Bale

Premier League

Mou: Pas lëndimit të Kane-it, shpresat te Bale

30/01/21 @ 11:59

SPURS

Konfirmohet se sa kohë do të mungojë Kane

Premier League

Konfirmohet se sa kohë do të mungojë Kane

30/01/21 @ 11:35

HAMMERS

West Ham prezanton Jesse Lingardin

Premier League/Transfere

West Ham prezanton Jesse Lingardin

29/01/21 @ 22:56

LIVERPOOL

Klopp: Na duhet një mbrojtës

Premier League/Transfere

Klopp: Na duhet një mbrojtës

29/01/21 @ 18:40

PREMIER LEAGUE

Trajneri i Wolves humanist i madh, dhuron 250 mijë euro

Premier League

Trajneri i Wolves humanist i madh, dhuron 250 mijë euro

29/01/21 @ 15:25

MEDIA TALK

Problemet në mbrojtje, Mustafi ‘shpëtimtari’ i Liverpoolit

Premier League/Transfere

Problemet në mbrojtje, Mustafi ‘shpëtimtari’ i Liverpoolit

29/01/21 @ 14:54

KLAUZOLA

Çmimi i Haalandit për kalim te Chelsea!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i Haalandit për kalim te Chelsea!

29/01/21 @ 11:17

TOTTENHAM

Mungesa e Kane, lëndoi të dyja nyjet

Premier League

Mungesa e Kane, lëndoi të dyja nyjet

29/01/21 @ 01:07

TOTTENHAM 1-3 LIVERPOOL

Pas 5 ndeshjeve pa fitore, Liverpool fiton dhe futet në TOP 4

Premier League

Pas 5 ndeshjeve pa fitore, Liverpool fiton dhe futet në TOP 4

28/01/21 @ 23:14


Të gjitha lajmet nga Premier League