Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ATLETICO MADRID 2-0 BARCELONA

Lemar e Suarez bashkëpunojnë, Atletico njofton Barçën me humbje

Lemar e Suarez bashkëpunojnë, Atletico njofton Barçën me humbje


2 October, 2021 @22:59

Thomas Lemar dhe Luis Suarez kanë shënuar nga një gol dhe i kanë asistuar njëri-tjetrit në pjesë të parë të ndeshjes, ashtu që Atletico Madrid të mposht Barcelonën në përballjen e kampionit të Spanjës në Wanda Metropolitano ndaj katalonasve në krizë të thellë.

Kjo ka qenë humbja e parë e Barcelonës në La Liga këtë stinor, derisa ata nuk i kanë bërë ballë fuqisë së kampionit, e ekipi i Diego Simeones ka marrë tre pikë të reja me fitore, 2-0 [Lemar 23, Suarez 44]

Atletico Madrid pas tetë ndeshjeve ka 17 pikë, njëjtë sikurse Real Madridi në krye të tabelës dhe me një ndeshje më pak, ndërsa Barcelona është e nënta në renditje, me 12 pikë. është e nënta në renditje, me 12 pikë.

Atletico Madrid

 


 
Të gjitha lajmet nga La Liga