Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - PARTIZANI

Lideri bie në Vlorë nga kapiteni

Foto: FCFlamurtari/fb

Lideri bie në Vlorë nga kapiteni

24 November, 2018 @9:38

Pas tre fitoreve radhazi të shënuara, lideri i Kategorisë Superiore shqiptare, Partizani, është mposhtur në Vlorë mbrëmë, 1-0 nga Flamurtari.

Golin e vetëm në fitoren e ekipit të drejtuar nga Ilir Daja e ka shënuar sulmuesi dhe kapiteni i ekipit, kroati Tomislav Busic, kur kapi krosimin nga e majta për të shënuar me kokë që në minutën e nëntë të takimit.

TABELA AKTUALE

Ky ishte goli i katërt i kroatit këtë stinor, ndërsa Flamurtari me këtë fitore i afrohet zonës që dërgon në Evropë, derisa njëkohësisht Partizani i Skender Gegës mund të humb kreun këtë xhiro nëse ndjekësi i parë i tyre fiton.

 

Flamurtari xi pose

PARTIZANI KAMPION I SHQIPËRISË

Pas 26 vitesh fitojnë titullin kampion

12 May, 2019 @22:24

Tre xhiro para fundit të stinorit të Kategorisë Superiore, është zyrtarizuar kampioni i ri i Shqipërisë në futboll. Pas…

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore