Të gjitha lajmet

MAKINERIA E GOLAVE

Kosova rekordere e fazës grupore të Ligës së Kombeve

Foto: FFK

Kosova rekordere e fazës grupore të Ligës së Kombeve

21 November, 2018 @0:36

Përfaqësuesja e Kosovës është rekordere e Ligës së Kombeve, pas fazës së parë grupore në histori të kësaj gare.

Kosova si askush tjetër, nga asnjë grup i asnjë lige, ka shënuar 15 gola, që është numri më i madh i golave të shënuara për një ekip gjatë kësaj faze.

TABELA PËRFUNDIMTARE E LIGËS D

Pas Kosovës, sa i përket golave të shënuara janë renditur, Zvicra nga Liga A me 14 gola, Maqedonia nga Liga D me 14 gola dhe Gjeorgjia nga Liga D me 12 gola të shënuara.

Pas barazimit shterp me Azerbajxhanin si mysafir 0-0, Kosova ka mposhtur Ishujt Faroe 2-0, pastaj edhe Maltën 3-1 në shtëpi. Ka barazuar 1-1 me Ishujt Faroe jashtë, ndërsa në nëntor, ka shënuar fitore 5-0 ndaj Maltës në udhëtim dhe 4-0 ndaj rivalit kryesor të grupit, Azerbajxhanit.

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve