Të gjitha lajmet

PLAYOFF PËR EURO2020

Kur luhet playoffi Maqedonia-Kosova?

Kur luhet playoffi Maqedonia-Kosova?

20 November, 2018 @22:52

Sipas rregullave të UEFA-së fituesit e grupeve të Ligës D, të cilët do të luajnë në playoff të Ligës së Kombeve për të siguruar vetëm një biletë për EURO 2020.

Çiftet janë përcaktuar definitivisht. Gjeorgjia pret Bellorusinë në Tbilisi, ndërsa Maqedonia pret Kosovën në Shkup.

Fituesit e këtyre ndeshjeve luajnë në terren që përcaktohet përmes shortit finalen e Ligës D të Kombeve dhe triumfuesi shkon në EURO2020

TABELA AKTUALE

Ndeshjet do të zhvillohen në mars të vitit 2020, nëse asnjëra prej këtyre skuadrave nuk siguron biletën për EURO2020 përmes kualifikimeve të rregullta gjatë vitit 2019.

Datat e sakta, i cakton UEFA-ja në ndërkohë, por muaji është mars, ndërsa viti 2020.

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve