Të gjitha lajmet

LIGA C - SHPËTOJNË KUQEZINJTË

Norvegjia shpëtoi Shqipërinë në Ligën C

Norvegjia shpëtoi Shqipërinë në Ligën C

19 November, 2018 @23:28

Përfaqësuesja e Norvegjisë ka mposhtur sot Qipron si mysafire 0-2 dhe me këtë fitore përveç që i ka siguruar vetes Ligën B të Kombeve duke e fituar Grupin 3 të Ligës C të Kombeve, ka shpëtuar edhe Shqipërinë.

Si?

Liga C e Kombeve, ku bën pjesë edhe Shqipëria i ka katër grupe. Grupi i Shqipërisë përbëhet nga tre skuadra (Skocia, Izraeli dhe Shqipëria). Pasi që nga Liga C bien katër skuadra në Ligën D, përveç ekipeve që janë të renditura të katërtat në grupe (C2, C3 dhe C4) është dashur të bie edhe një ekip që është i renditur i treti.

TABELAT AKTUALE

E aty, Shqipëria ka shpëtuar me tre pikët e fituara ndaj Izraelit, duke qenë mbi Qipron, që ka fituar një pikë të vetme në garë me ekipet e mbirenditura në grupet përkatëse.

third placed

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve