Të gjitha lajmet

KOSOVA - AZERBAJXHANI

Kosova vs. Azerbajxhani, gjyqtarët e ndeshjes

Kosova vs. Azerbajxhani, gjyqtarët e ndeshjes

19 November, 2018 @13:41

Pas fitores së thellë ndaj Maltës ditë më parë, Kosova nesër mbrëma e luan ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kombeve ndaj Azerbajxhanit në Prishtinë.

Kjo ndeshje do të referohet nga gjyqtari francez Benoît Millot, ndërsa ndihmësit e tij anësorë do të jenë Mehdi Rahmouni dhe Bertrand Jouannaud nga po i njëjti shtet.

ORARI DHE TABELAT - LIGA E KOMBEVE

Siç dihet, ndeshja e parë mes përfaqësueseve në fjalë ishte mbyllur me rezultat 0-0, ndërsa në duelin e nesërm Kosovës i mjafton një barazim që ta mbyllë fazën grupore si lidere e grupit.

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve