Të gjitha lajmet

MYSAFIRËT ATEROJNË

Arrin Azerbajxhani

Foto: @kosovanfooty

Arrin Azerbajxhani

18 November, 2018 @23:34

Rivali i fundit i Kosovës në fazën grupore të Ligës së Kombeve, Azerbajxhani, ka ateruar sot në aeroportin Adem Jashari dhe tashmë ekipi është akomoduar në hotel.

Kosova pret Azerbajxhanin të martën mbrëma në Fadil Vokrri të Prishtinës, ndërsa me barazim ose fitore do të sigurojë kualifikimin në Ligën C të Kombeve.

TABELA AKTUALE

Dueli nis në ora 20:45, ndërsa në duelin e parë Azerbajxhani - Kosova kanë barazuar 0-0. As Kosova, e as Azerbajxhani nuk kanë pësuar humbje në Grupin 3 të Ligës D të Kombeve.

NATIONS LEAGUE

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

24 September, 2019 @20:38

UEFA-ja ka bërë gati listën e skuadrave të ndara në ligat përkatëse për Ligën e Kombeve 2020/21, me pak rregullime…

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve! Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia vs. Holanda, 11-shet startuese

Foto: Lissa Harri

9 June, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 20:45, sonte mes vete ndeshen Portugalia e Holanda në kuadër të finales së Ligës së Kombeve. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve