Të gjitha lajmet

MËRGIM MAVRAJ

E kuqja e Mavrajt, diskutohet pas ndeshjes

E kuqja e Mavrajt, diskutohet pas ndeshjes

18 November, 2018 @13:36

Kapiteni i mbrëmshëm i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, ka marrë karton të kuq në fillim të ndeshjes dhe pas kësaj Shqipëria pësoi katër herë për ta humbur atë thellë.

Mirëpo, një bisedë pas ndeshjes me moderatoren e RTSHs, ka ngjallë debat në mediat shqiptare, pasi që iu bë pyetja direkte mbrojtësit kuqezi “A e dini se kjo ndërhyrje ju bën të merrni karton të kuq?”

 

Mavraj - Hygerta Sako on Vidnews.

Shqipëria është e fundit në Grupin 1 të Ligës C të Kombeve dhe duhet t’i pres rezultatet e fundit të grupeve tjera për të kuptuar nëse do të mbijetojë në këtë ligë.

 

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

9 June, 2019 @22:38

Portugalia është fituesja e edicionit të parë të Ligës së Kombeve! Pas fitores ndaj Zvicrës në gjysmëfinale, Portugalia fitoi me…

LIGA E KOMBEVE: FINALJA

Portugalia vs. Holanda, 11-shet startuese

Foto: Lissa Harri

9 June, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 20:45, sonte mes vete ndeshen Portugalia e Holanda në kuadër të finales së Ligës së Kombeve. …

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve