Të gjitha lajmet

MËRGIM MAVRAJ

E kuqja e Mavrajt, diskutohet pas ndeshjes

E kuqja e Mavrajt, diskutohet pas ndeshjes

18 November, 2018 @13:36

Kapiteni i mbrëmshëm i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, ka marrë karton të kuq në fillim të ndeshjes dhe pas kësaj Shqipëria pësoi katër herë për ta humbur atë thellë.

Mirëpo, një bisedë pas ndeshjes me moderatoren e RTSHs, ka ngjallë debat në mediat shqiptare, pasi që iu bë pyetja direkte mbrojtësit kuqezi “A e dini se kjo ndërhyrje ju bën të merrni karton të kuq?”

 

Mavraj - Hygerta Sako on Vidnews.

Shqipëria është e fundit në Grupin 1 të Ligës C të Kombeve dhe duhet t’i pres rezultatet e fundit të grupeve tjera për të kuptuar nëse do të mbijetojë në këtë ligë.

 

TRAJNERI LEGJENDAR I SHQIPËRISË

Gianni De Biasi merr detyrën e selektorit të Azerbajxhanit

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

11 July, 2020 @22:00

Trajneri legjendar i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, që arriti suksesin historik me kuqezinjtë duke u kualifikuar në EURO 2016…

ORA, DATA

Orari i saktë i Shqipërisë në Ligën C të Kombeve 2020/21

26 June, 2020 @21:56

UEFA sot publikoi orarin e saktë të ndeshjeve të Ligës së Kombeve 2020/21 që do të nis në shtator. …

DATAT dhe ORËT E NDESHJEVE

UEFA sot publikoi edhe orën e ndeshjeve për Ligën e Kombeve 20/21

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

26 June, 2020 @21:35

Futbollistët e Kosovës tashmë kanë të qartë jo vetëm datat, por edhe orët e ndeshjeve për përballjet e tyre në…

KALENDARI I LIGËS SË KOMBEVE 2020/21

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

Foto: uefa.com

22 June, 2020 @14:48

UEFA ditë më parë ka përcaktuar orarin definitiv të ndeshjeve të pjesëmarrësve në Ligë të Kombeve, ndërsa Kosova që bën…

LIGA E KOMBEVE

Kosova drejt EURO2020, data e ndeshjes ndaj Maqedonisë Veriore

TOPSPORTI / A.P

17 June, 2020 @16:18

Është caktuar data e ndeshjes mes Kosovës dhe Maqedonisë Veriore, ndeshje e vlefshme për Play Off-in e Ligës së Kombeve. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve