Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA-SKOCIA

Disfata që rrezikon gjithçka

Foto: ScottishFA/fb

Disfata që rrezikon gjithçka

17 November, 2018 @22:36

Shqipëria
Skocia
Shqipëria 0 : 4 Skocia
14' R. Fraser, 45'+2 S. Fletcher (P), 55', 67' J. Forrest

Stadiumi: Loro Boriçi, Shkodër.

Christian Panucci është fokusuar shumë herë gjatë ndeshjes ku Shqipëria u turpërua nga Skocia sonte në Loro Boriçi, 0-4.

Mirëpo, që në minutat e hershme të lojes, Mërgim Mavraj merr karton të kuq dhe prej këtij momenti fillon rënia.

Albania team pose before match

Skocia shënoi me Ryan Fraser (14’) për 0-1, pastaj në fund të pjesës së parë edhe Steven Fletcher qëlloi nga penalltia (45’) 0-2.

Në pjesë të dytë përmirësime nuk kishte, ndërsa gjendja në terren u rëndua kur i disponuari James Forrest shënoi shpejt për 0-4 (55’ dhe 67’).

TABELA AKTUALE

Humbja e lë Shqipërinë në vend të fundit të Grupit 1 të Ligës C të Kombeve, ndërsa kuqezinjtë tashmë rrezikojnë seriozisht rënien në Ligën D.

Mirëpo, për momentin duhet pritur rezultatet e të gjitha ndeshjeve në Ligën C dhe për të parë se cili nga vendet e treta bie në Ligën D, që do të kuptohet pas 4 ditësh kur kryhen të gjitha ndeshjet e stinorit të parë të fazës grupore të Ligës së Kombeve.

Albania vs Scotland

 

SPECIALE

Pesëshe

18 November, 2018 @11:02

Rreth 4880km ose sipas disa llogaritjeve 6 orë e pesë minuta fluturim është Rejkjaviku nga Prishtina. Edhe në Rejkjavik,…

PLAYER RATINGS

Malta-Kosova, notat e futbollistëve

17 November, 2018 @20:06

Pas fitores tepër të rëndësishme të Kosovës ndaj Maltës si mysafir, që ishte fitorja e parë e vendit jashtë…

MALTA - KOSOVA

5hkëlqim, për kualifikim në Prishtinë

17 November, 2018 @19:46

Kosova ka shënuar fitore shumë më lehtë sesa që është pritur ndaj Maltës sot si mysafir. Ekipi i drejtuar…

FORMACIONET STARTUESE

Shqipëria-Skocia, 11-shet zyrtare

Foto: FSHF

17 November, 2018 @19:30

Ndeshja e fundit për Shqipërinë në Grupin 1 të Ligës C të Kombeve është ndaj Skocisë dhe nis pas një…

NGA UEFA

Challandes përgjigjet: Pse vendosa për Kosovën?

Foto: uefa.com

17 November, 2018 @17:03

Selektori i Kosovës Bernard Challandes në një deklaratë të tij për uefa.com ka bërë të ditur edhe arsyen pse ka…

DALIN FORMACIONET

Malta-Kosova, 11-shet zyrtare

Foto: FFK

17 November, 2018 @16:38

Një orë e gjysmë para ndeshjes me rëndësi tepër të madhe për Kosovën, selektorët e ekipeve përkatëse Maltës dhe Kosovës…

ONIX - BASHKIMI

Onixi ngritet me fitore

17 November, 2018 @15:27

Tri gola të shënuara për të marrë tri pikë. Onix ka kaluar lehtë pengesën e quajtur Bashkimi nga Koretini, të…

RAMIZ SADIKU - VUSHTRRIA

Eugen Rafuna bën Vushtrrinë lidere

17 November, 2018 @15:19

Ka mjaftuar një gol për të marrë lidershipin në Ligë të Parë. Eugen Rafuna ka shënuar golin e vetëm dhe…

KUSH PRITET TË NIS NDESHJEN?

Dilema në portë dhe krah, 11-shja potenciale e Kosovës

Foto: FFK

17 November, 2018 @12:00

Kur kanë mbetur edhe pak orë para fillimit të ndeshjes, që mund të dalë të jetë vendimtare për Kosovën, një…

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve