Të gjitha lajmet

UEFA

Kuptohet nikoqiri i finales së Ligës së Kombeve

Kuptohet nikoqiri i finales së Ligës së Kombeve

18 November, 2018 @14:01

Finalja e parë e edicionit të parë të Ligës së Kombeve që do të mbahet prej 5 deri më 9 qershor të vitit 2019, ka kuptuar nikoqirin.

Portugalia me sigurimin e vendit të parë të saj edhe zyrtarisht pritet të emërohet nikoqire e parë e pjesës finale të Ligës së Kombeve, ku do të luajnë fituesit e katër grupeve të Ligës A, për të fituar trofeun e parë të kësaj gare.

Të mërkurën, më 5 qershor 2019 do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë, ndërsa të enjten më 6 qershor e dyta. Ndërsa ndeshja për vend të tretë dhe finalja do të zhvillohen të dielën më 9 qershor 2019.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Portugalia siguroi mbrëmë gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, ndërsa sot dhe në ditët në vijim pritet të kuptohen edhe udhëtarët tjerë drejt Estadio do Dragao në Porto dhe Alfonso Henriques në Guimaraes.

Zyrtarirsht, nikoqirllëku i Portugalisë do të bëhet i ditur më 3 dhjetor, e hënë, në Dublin të Irlandës në mbledhjen e KE të UEFAsë, ditë e njëjtë kjo kur edhe tërhiqet shorti për fazën grupore kualifikuese për EURO 2020.

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve