Të gjitha lajmet

MAQEDONIA - GJIBRALTARI

Bardhi hap rrugën e maqedonëve, Kosova mëson rivalët

Bardhi hap rrugën e maqedonëve, Kosova mëson rivalët

19 November, 2018 @22:54

Enis Bardhi i ka hapur rrugë Maqedonisë me super golin e tij në fillim të ndeshjes për fitore të thellë ndaj Gjibraltarit sonte 4-0.

Kjo fitore, ia ka siguruar Maqedonisë vendin e parë në Grupin D4 të Ligës së Kombeve dhe tash maqedonët mund të jenë rivalë të Kosovës në playoff për EURO 2020 (nëse asnjëra prej këtyre skuadrave nuk e siguron EUROn përmes kualifikimeve të rregullta).

Si qëndrojnë punët tash?

Gjeorgjia me 16 pikë ka fituar Grupin 1 të Ligës D të Kombeve, Bellorusia me 14 pikë Grupin 2 të Ligës D të Kombeve, ndërsa Maqedonia me 15 pikë Grupin 4 të Ligës D të Kombeve.

Kosova në rast se fiton nesër mbrëma ndaj Azerbajxhanit do të fitojë Grupin 3 të Ligës D të Kombeve me 14 pikë dhe do të ketë kundërshtar në playoff Maqedoninë, me të cilët do të ndeshet në Shkup.

Nëse Kosova barazon dhe e fiton Grupin 3 të Ligës D të Kombeve me 12 pikë, do ta ketë kundërshtar në playoff Gjeorgjinë, me të cilët do të ndeshet në Tbilisi.

TABELA AKTUALE

Pra, playoffi i Ligës D të Kombeve që përcakton njërën nga skuadrat që do të sigurojnë biletën alternative për EURO 2020 do të përcaktohet mes Gjeorgjisë, Bellorusisë, Kosovës (shpresojmë) dhe Maqedonisë.

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve