Të gjitha lajmet

GJEORGJIA - KAZAKISTANI

Gjeorgjia më e forta e Ligës D

Foto: GFF/fb

Gjeorgjia më e forta e Ligës D

19 November, 2018 @21:03

Gjeorgjia sonte është konfirmuar si ekipi më i fortë i Ligës D, duke tubuar 16 pikë nga 6 ndeshjet e zhvilluara të fazës grupore.

Reprezentacioni i këtij vendi ka mposhtur Kazakistanin 2-1 për të konfirmuar lidershipin dhe me 5 fitore e një barazim nga gjashtë ndeshjet e Grupit D1 ka siguruar Ligën C të Kombeve.

Gjithashtu, Gjeorgjia ka siguruar prej tash vendin më të mirë për playoffin e mundshëm të Ligës D në rrugë për EURO 2020.

TABELA AKTUALE

Nëse Gjeorgjia nuk siguron kualifikimin në EURO 2020 nga rrugëtimi që nis vitin tjetër, ata do të kenë mundësinë që përmes playoffit, të cilin e synon edhe Kosova të kualifikohen aty.

Këtë rrugëtim përmes playoffit në EURO 2020 nga Liga D e Kombeve aktualisht e kanë siguruar Gjeorgjia si e para e Grupit 1 të kësaj Ligë, Bellorusia si e para e Grupit 2 të kësaj Lige, ndërsa Kosova nga Grupi 3 dhe Maqedonia nga Grupi 4 pritet ta sigurojnë në ndërkohë këtë rrugëtim.

NATIONS LEAGUE: ZVICRA - ANGLIA

Vendi i tretë i takon Anglisë

9 June, 2019 @17:50

Si pothuajse të gjitha ndeshjet ku skuadrat luftojnë për vendin e tretë në një garë, edhe ndeshja e sotme mes…

NATIONS LEAGUE FINALS

Holanda siguron finalen e Ligës së Kombeve

Fotot: uefa.com

6 June, 2019 @23:21

Me një rikthim, që është dashur të shndërrohet në fitore pas vazhdimeve, Holanda e Ronald Koemanit ka arritur të sigurojë…

PAS PAK FILLON DUELI

Holanda - Anglia, 11-shet startuese

6 June, 2019 @20:16

Cili ekip do të jetë rival i Portugalisë në finale të Ligës së Kombeve? Vendoset sonte në përballjen e…

NATIONS LEAGUE SEMI FINALS

I madhi me hattrick, për në finale historike

5 June, 2019 @22:42

Me hattrick, Cristiano Ronaldo, ka çuar Portugalinë në finalen e parë dhe…

NATIONS LEAGUE FINALS

Portugalia-Zvicra, 11-shet startuese

Fotot: uefa.com

5 June, 2019 @19:49

Sot nis pjesa finale e Ligës së Kombeve ku takohen fituesit e grupeve të Ligës A. Gjysmëfinalja e parë…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve