Të gjitha lajmet

BERNARD CHALLANDES

Challandes tregon gjasat për kualifikim

Challandes tregon gjasat për kualifikim

19 November, 2018 @18:57

Selektori i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka mbajtur konferencë për media para ndeshjes kundër Azerbajxhanit që do të luhet nesër në ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Më vjen mirë që po shoh një interesim të madh të mediave dhe ky është një tregues për rëndësinë e madhe që ka ndeshja për të dyja ekipet.

Do ta kemi një lojë të mirë dhe e dimë se është rrethi i fundit dhe gjasat për fitore janë 50-50. Në Azerbajxhan kemi luajtur baraz, skuadra e Azerbajxhanit është një skuadër e fortë dhe e mirë, prndaj edhe gjasat janë të barabarta” ka thënë Bernad Challandes.

67 vjeçari Challandes, shtoi se në rast të humbjes jeta vazhdon, por trajneri beson në fitore: “Azerbajxhani është favorit pasi që ka shumë më shumë përvojë se sa ne, por ne hyjmë për fitore dhe jam i bindur se me përkrahjen e tifozëve tanë të zjarrtë do t’ia arrijmë këtij qëllimi. Nuk do të ndërrojmë filozofinë e lojës, nesër duhet edhe të rrezikojmë, edhe nëse humbasim do ta vazhdojmë jetën por e ritheksoj unë besoj në fitore” ka shtuar strategu zviceran.

Në ndeshjen e nesërme kundër Azerbajxhanit, Kosovës vetëm humbja nuk i konvenon për të siguruar Ligën C të Kombeve.

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve