Të gjitha lajmet

JAVA VI

Superliga e futsallit, përmbledhja e xhiros

TOPSPORTI / A.P

Superliga e futsallit, përmbledhja e xhiros

19 November, 2018 @15:14

Në fundjavën që e lamë pas janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në futsall.

Liburni ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen e luajtur ndaj Prishtinës në Gjakovë, Malisheva ka shënuar fitore me rezultat 1-5 si mysafire e Drenicës, ndërsa fitore kanë shënuar edhe dy ekipet pejane.

Peja e ka mposhtur me rezultat 4-13 skuadrën e Junikut, derisa Besa ka shënuar fitore me rezultat 2-12 ndaj skuadrës së Mitrovicës.

TABELA AKTUALE

Siç dihet tash e sa javë, Feniksi është tërhequr nga garat, me ç‘rast skuadra e Prizrenit ka pushuar këtë xhiro.

Në foton e mëposhtme është paraqitur tabela aktuale e Superligës së Kosovës në futsall.

UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE

Liburni barazon në ndeshjen e parë

TOPSPORTI / A.P

9 October, 2019 @17:54

Në ndeshjen e parë në kuadër të UEFA Futsal Champions League Main Round, që po zhvillohet në Bjellorusi dhe ku…

NDESHJA E DYTË: PRISHTINA - LIBURNI

Fiton edhe në Prishtinë, Liburni kampion i Kosovës!

Foto: V.B për TopSporti

6 June, 2019 @22:14

Pas fitores me rezultat 3-2 në ndeshjen e parë finale në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka fituar edhe ndeshjen…

SUKSESI I PRIZRENASIT

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

Duke festuar triumfin historik. Trajneri Beni Simitçiu/ Foto: fb

5 June, 2019 @10:42

Skuadra e Spartës së Pragës në futsall me fitore 3-0 në serinë finale të playoffit të futsallit të Çekisë, ka…

DUELI I PARË FINAL

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

Foto: FCLiburn/fb

3 June, 2019 @0:14

Skuadra gjakovare Liburn, ka mposhtur Prishtinën në duelin e parë të super finales së futsallit të Kosovës. Gjakovarët kanë…

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga