Të gjitha lajmet

KOSOVA

Maqedoninë apo Gjeorgjinë, kë e dëshirojnë fansat?

Maqedoninë apo Gjeorgjinë, kë e dëshirojnë fansat?

20 November, 2018 @18:18

Kur jemi shumë pranë ndeshjes së Kosovës ndaj Azerbajxhanit në Ligën e Kombeve, le të shohim se çfarë preferenca kanë lexuesit e TopSport-it kur bëhet fjalë për kundërshtarin potencial të Kosovës në fazën tjetër, gjithmonë nëse Kosova nuk mposhtet sonte.

TABELAT DHE ORARI

Në rast se Kosova fiton sonte, në Play Off të Ligës D do të përballet ndaj Maqedonisë në Shkup, ndërsa nëse barazon, do të përballet ndaj Gjeorgjisë në Tbilisi.

Në pyetjen e TopSport-it se a e preferojnë më shumë Maqedoninë apo Gjeorgjinë për kundërshtar, prej rreth 300 votuesve, 72% e duan Maqedoninë për kundërshtar, ndërsa 28% duan që Kosova të përballet ndaj Gjeorgjisë.

TRAJNERI LEGJENDAR I SHQIPËRISË

Gianni De Biasi merr detyrën e selektorit të Azerbajxhanit

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

11 July, 2020 @22:00

Trajneri legjendar i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, që arriti suksesin historik me kuqezinjtë duke u kualifikuar në EURO 2016…

ORA, DATA

Orari i saktë i Shqipërisë në Ligën C të Kombeve 2020/21

26 June, 2020 @21:56

UEFA sot publikoi orarin e saktë të ndeshjeve të Ligës së Kombeve 2020/21 që do të nis në shtator. …

DATAT dhe ORËT E NDESHJEVE

UEFA sot publikoi edhe orën e ndeshjeve për Ligën e Kombeve 20/21

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

26 June, 2020 @21:35

Futbollistët e Kosovës tashmë kanë të qartë jo vetëm datat, por edhe orët e ndeshjeve për përballjet e tyre në…

KALENDARI I LIGËS SË KOMBEVE 2020/21

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

Foto: uefa.com

22 June, 2020 @14:48

UEFA ditë më parë ka përcaktuar orarin definitiv të ndeshjeve të pjesëmarrësve në Ligë të Kombeve, ndërsa Kosova që bën…

LIGA E KOMBEVE

Kosova drejt EURO2020, data e ndeshjes ndaj Maqedonisë Veriore

TOPSPORTI / A.P

17 June, 2020 @16:18

Është caktuar data e ndeshjes mes Kosovës dhe Maqedonisë Veriore, ndeshje e vlefshme për Play Off-in e Ligës së Kombeve. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve