Të gjitha lajmet

GJERMANIA - HOLANDA

VanDijk maestral, Holanda arrin Final Fourin

VanDijk maestral, Holanda arrin Final Fourin

20 November, 2018 @0:36

Me Holandën, sonte janë kompletuar ekipet pjesëmarrëse në Final Four të parë të Ligës së Kombeve.

Tulipanët përkundër se kanë qenë në disavantazh dygolësh ndaj Gjermanisë së gatshme për fitore në pjesë të parë, janë kthyer në pjesë të dytë dhe me golin e Virgil Van Dijkut kanë siguruar barazimin 2-2 (Timo Werner 9’, Leroy Sane 19’ - Quincy Promes 85’, Virgil Van Dijk 90’) që i ka bërë ata fitues të Grupit 1 të Ligës A të Kombeve duke e lënë Francën pas dhe i kualifikoi holandezët në Final Four.

TABELA AKTUALE

Final Fouri që do të mbahet në Portugali, do të nxjerr kampionin e parë të Ligës së Kombeve mes këtyre skuadrave: Portugalia, Holanda, Zvicra ose Anglia - që garanton futboll total.

Ndeshjet e Final Fourit do të zhvillohen gjatë qershorit të ardhshëm në Portugali, ndërsa saktësisht gjërat do të kuptohen më 3 dhjetor, kur i zyrtarizon UEFA-ja.

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve