Të gjitha lajmet

KOSOVA - AZERBAJXHANI

Formacioni i mundshëm i Kosovës

Formacioni i mundshëm i Kosovës

20 November, 2018 @14:35

Kur jemi pak orë para ndeshjes mes Kosovës dhe Azerbajxhanit, le ta shohim formacionin e mundshëm të Kosovës për sonte.

Në portë flitet për një debutim të mundshëm të Arijanet Muriçit, mirëpo nuk parashikojmë largimin e Ujkanit nga porta në ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve.

TABELAT DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Në mbrojtje pritet të startojnë Mërgim Vojvoda, Fidan Aliti, Amir Rrahmani dhe Benjamin Kololli, për të vazhduar me dyshen qendrore të mesfushës Herolind Shala e Hekuran Kryeziu. Treshja pas sulmuesit kryesor mund të përbehet nga Milot Rashica, Valon Berisha e Arbër Zeneli, ndërsa në sulm, sidomos pas paraqitjes fantastike ndaj Maltës, duhet të startojë Vedat Muriqi.

Pra, një formacion 4-2-3-1, por me Valon Berishën që luan në rolin e mesfushorit ‘box to box’, duke qenë vazhdimisht në ndihmë të Shalës e Kryeziut në fazën defansive dhe njëkohësisht në ndihmë të Zenelit, Rashicës e Muriqit.

Gjithsesi, që ta shohim se e a pajtohet Challandes me ne, duhet të presim edhe pak orë.

UEFA

Ceferin: Jeni të obliguar ta pranoni Kosovën

30 May, 2019 @10:40

Një deklaratë pozitive për Kosovën dhe futbollin e saj vjen nga Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-së. “Të gjitha shtetet janë…

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve