Të gjitha lajmet

TË HOLLAT

Sa para i fiton FFK-ja nga suksesi i Kosovës?

Foto: FCPrishtina/fb

Sa para i fiton FFK-ja nga suksesi i Kosovës?

20 November, 2018 @23:34

Kosova ka marrë siguruar maksimumin e mjeteve financiare që dhuron UEFA-ja për Ligën D të Kombeve.

UEFA-ja i ka siguruar çdo pjesëmarrësi në Ligën D 750 mijë euro. Ndërsa fituesi i çdo grupi në Ligën D merr edhe 750 mijë euro tjera, që çon shpërblimin që do të arkëtojë FFK-ja në 1.5 milionë euro.

Kosova me fitoren e sontme ndaj Azerbajxhanit ka siguruar Ligën C të Kombeve për herën tjetër.

Gjithashtu, i ka hapur vetes rrugë alternative për t’u plasuar në EURO 2020, duke siguruar playoffin e Ligës D të kombeve, ku do të kërkojë finalen ndaj Maqedonisë dhe triumfin ndaj fituesit të ndeshjes Gjeorgjia-Bellorusia.

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve