Të gjitha lajmet

KF TIRANA

Lila dhe Vangjeli, zyrtarisht te Tirana

Foto: KF Tirana

Lila dhe Vangjeli, zyrtarisht te Tirana

27 August, 2019 @13:34

Kristi Vangjeli dhe Andi Lila janë dy lojtarët më të ri të skuadrës së Tiranës, lojtarë që kryesisht angazhohen në detyra defansive, qoftë në krahë apo qendër të mbrojtjes.

Dyshja në fjalë u zyrtarizua mbrëmë nga klubi kryeqytetas, ndërsa prezantimi i tyre do të bëhet sonte para ndeshjes që Tirana e luan ndaj Teutës.

KATEGORIA SUPERIORE

Kujtojmë që Tirana kampionatin e hapi me një fitore 3-0 ndaj Luftëtarit, ndërsa skuadra e drejtuar nga Ardian Mema kampionatin e vazhdon sonte me ndeshjen e lartpërmendur ndaj Teutës.

DETAJET E BRENDISË

Kapaciteti dhe detajet tjera të “Arenës Kombëtare”

25 August, 2019 @11:35

Në numrin e djeshëm të së përditshmes tiranase Panorama Sport, gazeta ka bërë të ditur disa detaje lidhur me brendinë…

TIRANA LIDERE PAS XHIROS I

Mysafirët as që shënojnë, vendasit perfekt në start

Foto: KFTirana/fb

25 August, 2019 @1:13

Ka përfunduar xhiroja e parë e Kategorisë Superiore të Shqipërisë, ndërsa pas fitores së Kukësit 1-0 ndaj Partizanit në…

KUKËSI - PARTIZANI

Shkurtaj sjell fitoren e madhe në start

23 August, 2019 @21:11

Me golin e Vasil Shkurtaj, Kukësi e mposhti Partizanin me rezultat minimal 1-0, në derbin e xhiros së parë në…

KRAHASIM

“Superliga e Kosovës po e kalon Superioren”

23 August, 2019 @13:52

“Po punohet pa përgjegjësi, pa plan dhe kështu Kosova po na parakalon me shpejtësi. Superliga e Kosovës po punon më…

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Brown vendos në vazhdime për Superkupën e Shqipërisë

18 August, 2019 @22:07

Sulmuesi xhamajkan i Partizanit ka debutuar si në ëndërr për ekipin e tij të ri sonte. Ai ka shënuar hat-trick…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore