Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRENASI - LIRIA

Liria fiton në Drenas, ngjitet në vendin e dytë

Liria fiton në Drenas, ngjitet në vendin e dytë


5 March, 2022 @15:18

Me 3 pikë do të kthehet nga Drenasi sot skuadra e Lirisë!

Prizrenasit e drejtuar nga Granit Begolli shënuan fitore 1-2 ndaj Drenasit vendas, për t’u ngjitur kështu në vendin e dytë të Grupit A në Ligën e Parë.

Gjatë ndeshjes Liria kishte epërsi dy golëshe (Donart Sheqerolli, Astrit Berisha), e më pas Drenasi e ngushtoi rezultatin në 1-2, por nuk mund të bënte më tepër dhe ndeshja u mbyll me fitoren e mysafirëve.

TABELA AKTUALE

Kështu, Liria për momentin është e dyta në Grupin A të Ligës së Parë, kurse Drenasi për momentin renditet i teti në këtë grup.

Xhiron që vjen, Drenasi i shkon Trepçës ‘89, kurse Liria e pret Istogun.

 


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë