Të gjitha lajmet

TALENTI

Lirim Kastrati me performancë të mirë në Kroaci

Lirim Kastrati me performancë të mirë në Kroaci

3 September, 2017 @15:20

Talenti kosovar nga Hogoshti, Lirim Kastrati, në ndeshjen kundër Dinamo Zagrebit në kategorinë U19 ka shënuar gol në barazimin e skuadrës së tij Lokomotiva Zagreb.

Kastrati, shënoi golin e parë të skuadrës në minutën e 23-të, derisa ndeshja përfundoi me rezultat 2-2.

a

18 vjeçari Kastrati, është një talent premtues, ndërsa po ftohet edhe te skuadra seniore e Lokomotivës, ka thënë menaxheri i lojtarit nga Prizreni Rexhi Jëlliqi për Borozani.com

PJESA E PARË: KROACIA-KOSOVA

Kosova bllok Kroacisë pas 45 minutave të para

Foto: cropix

3 September, 2017 @14:55

Shumë paraqitje e kujdesshme dhe hiq disa gjysmëraste, Kosova ka arritur të bllokojë Kroacinë në rrugën e tyre drejt golit…

REZULTATI I TAKIMIT

Si u morr vendimi për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova?

3 September, 2017 @11:34

Mediat kroate kanë transmetuar në detaje procesin e marrjes së vendimit për vazhdim të ndeshjes së mbrëmshme ndërmjet Kroacisë dhe…

VENDIMI

Ndeshja vazhdon sot

Pamje nga ndeshja e mbrëmshme që u ndërpre në minutën 21, Kroacia 0-0 Kosova/ Foto: cropix

3 September, 2017 @10:02

Caktohet termini për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova. Sot është marrë vendimi për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova, e ndërprerë dje…

GRUPI G: SPANJA - ITALIA

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

2 September, 2017 @22:27

Në ndeshjen historike të legjendës Buffon, i cili sot e arriti paraqitjen e 170 me Italinë, duke u bërë lojtari…

KROACIA - KOSOVA

E konfirmon UEFA, ndeshja vazhdon nesër

Foto: Kosovanfooty

2 September, 2017 @21:58

Tashmë UEFA ka publikuar zyrtarisht datën e re se kur do të luhet ndeshja e ndërprerë mes Kroacisë dhe Kosovës. …

KROACIA - KOSOVA

Ndeshja ndërpritet përfundimisht

2 September, 2017 @21:24

Përmes një njoftimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës nuk do të vazhdojë sonte.…

SUPERLIGA E ZVICRËS

Shtyhet debutimi i Edon Zhegrovës

TOPSPORTI / A.P

17 February, 2019 @17:53

Pas transferimit të tij nga Genku te Baseli, për herë të parë në bankën rezervë për skuadrën zvicrane sot ishte…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

GALATASARAY - TRABZONSPOR

Belhanda vulos derbin

10 February, 2019 @19:12

Galatasaray ka shënuar fitore në derbi ndaj Trabzonsporit sot 3-1 dhe i është afruar kreut të tabelës në 6 pikë.…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

KAYSERISPOR - FENERBAHÇE

Kravets kthen Fenerin te humbjet

Foto: Kayserispor Official

8 February, 2019 @21:25

Skuadra e Fenerbahçes i është kthyer humbjeve pas dy fitoreve radhazi të shënuara në Superligën turke. Kayserispor ka qenë…

Të gjitha lajmet nga International