Të gjitha lajmet

REZULTATI I TAKIMIT

Si u morr vendimi për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova?

Si u morr vendimi për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova?

3 September, 2017 @11:34

Mediat kroate kanë transmetuar në detaje procesin e marrjes së vendimit për vazhdim të ndeshjes së mbrëmshme ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës.

Ndeshja u ndërpre mbrëmë për shkak të shiut të madh, ndërsa do të vazhdojë sot prej orës 14:30.

“Pas ndërprerjes së ndeshjes së djeshme, ka pasur komunikim intenziv të dy Federatave dhe FIFAs e UEFAs, që çoi në caktimin e mbledhjes në mëngjesin e sotëm, ora 9:00. Gjatë takimit, delegati i FIFAs dhe referët bashkë me zyrtarët e ekipeve të Kroacisë e Kosovës kanë shikuar barin e stadiumit dhe kanë vendosur se sot mund të luhet aty. Duke marrë parasysh Rregulloren e FIFAs, që thotë se ndeshja duhet të luhet brenda 24 orëve nëse lejojnë kushtet e terrenit, si dhe duke pasur parasysh se nuk ka pasur termine tjera të lira për zhvillimin e kësaj ndeshjeje, pasi që është në fund të kualifikimeve, është gjetur kompromisi mes FIFAs, dy Federatave, duke e lënë në dijeni edhe UEFAn, që ndeshja do të vazhdojë të dielën (sot, 3 shtator) me fillim në ora 14e30, nga minuta e 22-të e saj. Ekipet ndeshjen e vazhdojnë me formacionet që i kanë pasur në momentin e ndërprerjes në fushë. FIFA ka falenderuar Federatën e Kroacisë dhe të Kosovës për mirëkuptim dhe zgjidhjen e kësaj situate të jashtëzakonshme,” - ka qenë njoftimi zyrtar i dalë nga ky takim.

formVENDIMI

Ndeshja vazhdon sot

Pamje nga ndeshja e mbrëmshme që u ndërpre në minutën 21, Kroacia 0-0 Kosova/ Foto: cropix

3 September, 2017 @10:02

Caktohet termini për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova. Sot është marrë vendimi për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova, e ndërprerë dje…

GRUPI G: SPANJA - ITALIA

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

2 September, 2017 @22:27

Në ndeshjen historike të legjendës Buffon, i cili sot e arriti paraqitjen e 170 me Italinë, duke u bërë lojtari…

KROACIA - KOSOVA

E konfirmon UEFA, ndeshja vazhdon nesër

Foto: Kosovanfooty

2 September, 2017 @21:58

Tashmë UEFA ka publikuar zyrtarisht datën e re se kur do të luhet ndeshja e ndërprerë mes Kroacisë dhe Kosovës. …

KROACIA - KOSOVA

Ndeshja ndërpritet përfundimisht

2 September, 2017 @21:24

Përmes një njoftimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës nuk do të vazhdojë sonte.…

KROACIA - KOSOVA

Ndërpritet ndeshja të paktën për 10 minuta

2 September, 2017 @21:13

Për shkak të shiut të madh që ka vështirësuar kushtet për lojë, ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës është ndërprerë fillmisht…

GRUPI I: FINLANDA-ISLANDA

Finlanda befason Islandën

2 September, 2017 @20:11

Derisa Kosova po shpreson të nxjerrë ndonjë pikë në Grupin I kualifikues për të dalë nga fundi i klasifikimit aty,…

SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin

Foto: FSHF

2 September, 2017 @19:52

Kombëtarja shqiptare ka arritur të shënojë fitoren e dytë me radhë në Grupin G kualifikues, për të ngritur kuotën e…

KROACIA - KOSOVA

Kroacia vs. Kosova, publikohen formacionet

2 September, 2017 @19:42

Janë publikuar formacionet e skuadrave të Kroacisë dhe Kosovës afro 1 orë para ndeshjes.

PJESA E PARË: SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Dominim total, por pa gol

2 September, 2017 @18:53

Shqipëria ka nisur epokën me Christian Panuccin në krye të saj. Furrishëm kanë filluar kuqezinjtë sot ndeshjen, me sulme të…

OPINION

Infrastruktura me facebook e petarda

BOROZANI/ L. D.

2 September, 2017 @17:32

Gjilani me rrethinë ka ma shumë banorë se Andorra bashkë me San Marinon. Si qytet i kalon të dyja veçmas.…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018