Të gjitha lajmet

GRUPI G: SPANJA - ITALIA

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

2 September, 2017 @22:27

Spanja
Italia
Spanja 3 : 0 Italia
Isco 14' 40, A.Morata 77'

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

Në ndeshjen historike të legjendës Buffon, i cili sot e arriti paraqitjen e 170 me Italinë, duke u bërë lojtari evropian me më shumti paraqitje zyrtare për një përfaqësuese, Spanja e ka deklasuar me rezultat 3-0 Italinë.

Dy golat e Iscos i dhanë Italisë epërsinë 2-0 pas pjesës së parë, kurse për 3-0 u përkujdes Alvaro Morata i inkuadruar nga banka rezervë.

GRUPET RUSIA 2018

Kjo fitore e mban të vetme në krye të grupit përfaqësuesen e Spanjës, ndërsa siç dihet në këtë grup ndodhet edhe Shqipnia, e cila sonte e mposhti Lihtenshtajnin me rezultat 2-0.

Gjithashtu, duhet përmendur fakti që kjo është humbja e parë e Italisë në një ndeshje kualifikuese që nga viti 2006. Në këtë periudhë 11-vjeçare italianët kanë kaluar 59 ndeshje radhazi pa humbje.KROACIA - KOSOVA

E konfirmon UEFA, ndeshja vazhdon nesër

Foto: Kosovanfooty

2 September, 2017 @21:58

Tashmë UEFA ka publikuar zyrtarisht datën e re se kur do të luhet ndeshja e ndërprerë mes Kroacisë dhe Kosovës. …

KROACIA - KOSOVA

Ndeshja ndërpritet përfundimisht

2 September, 2017 @21:24

Përmes një njoftimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës nuk do të vazhdojë sonte.…

KROACIA - KOSOVA

Ndërpritet ndeshja të paktën për 10 minuta

2 September, 2017 @21:13

Për shkak të shiut të madh që ka vështirësuar kushtet për lojë, ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës është ndërprerë fillmisht…

GRUPI I: FINLANDA-ISLANDA

Finlanda befason Islandën

2 September, 2017 @20:11

Derisa Kosova po shpreson të nxjerrë ndonjë pikë në Grupin I kualifikues për të dalë nga fundi i klasifikimit aty,…

SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin

Foto: FSHF

2 September, 2017 @19:52

Kombëtarja shqiptare ka arritur të shënojë fitoren e dytë me radhë në Grupin G kualifikues, për të ngritur kuotën e…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018