Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS ARRESTIMIT

Lirohet Agim Ademi

Lirohet Agim Ademi


17 March, 2022 @13:37

Kreu i FFK-së, Agim Ademi, është liruar me procedurë të rregullt, ka bërë të ditur Prokuroria Themelore, në një përgjigje dhënë për koha.net.

Kryetari aktual i Federatës së Futbollit të Kosovës është arrestuar mbrëmë, pas dyshimit për sulm fizik ndaj punonjësit të FFK-së, Artan Govori.

Mbetet të shihet se do të vijojnë ngjarjet lidhur me kryetarin e FFK-së, kur nuk kanë mbetur as një muaj për zgjedhjet për kryetar të FFK-së.

Deri tash, kandidaturën e kanë bërë të ditur dy persona, Agim Ademi aktual dhe Gramoz Vokrri.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga