Të gjitha lajmet

LISTA E MALIT TË ZI

Lista e Malit të Zi ndaj Kosovës e Bullgarisë

Lista e Malit të Zi ndaj Kosovës e Bullgarisë

24 September, 2019 @16:00

Një nga kundërshtarët e Kosovës në Grupin A kualifikues drejt EURO 2020, Mali i Zi, ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet kundër Bullgarisë dhe Kosovës.

Mali i Zi më 11 tetor pret Bullgarinë, kurse më 14 tetor luan me Kosovën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

TABELA AKTUALE EURO 2020 dhe ORARI I NDESHJEVE

Lista e të ftuarve:

PORTIERË: Danijel Petkovic, Milan Mijatovic dhe Andrija Dragojevic.

MBROJTËS: Stefan Savic, Marko Simic, Zarko Tomasevic, Adam Marusic, Dusan Lagator, Nikola Vukcevic, Marko Vesovic.

MESFUSHORË dhe SULMUES: Vladimir Jovovic, , Marko Jankovic, Aleksandar Scekic, Nebosja Kosovic, Alesandar Boljevic, Sead Haksabanovic, Vukan Savicevic, Deni Hocko, Fatos Beqiraj, Stefan Mugosa.

PËR MIQËSORE

Gati gjysma e biletave, ende në shitje

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 September, 2019 @0:40

Pas lëshimit të biletave online në shitje për miqësoren Kosova - Gjibraltari në ora 17:00 (23 shtator) tashmë edhe pas…

ARENA KOMBËTARE

Testohet ndriçimi, pamje madhështore nga Arena Kombëtare

23 September, 2019 @22:43

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka lëshuar një video të re para pak çastesh, ku ka bërë të ditur se…

DUELI MIQËSOR

Pas pak dalin në shitje biletat për ndeshjen e radhës të Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 September, 2019 @15:00

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se në ora 17:00 më 23 shtator (e hënë)…

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Foto: FSHF

19 September, 2019 @12:29

Kombëtarja shqiptare në futboll, edhe pas publikimit të listës së shtatorit të renditjes mujore të FIFAs, është në pozitën e…

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Arian Paçarizi/ TOPSPORTI

19 September, 2019 @12:15

Sot është publikuar renditja e re mujore e FIFAs për reprezentacione, që del një herë në muaj zakonisht. Pas…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020