Të gjitha lajmet

ORARI I XHIROS I

Liverpool nis ndaj Leedsit stinorin e ri

Foto: premierleague.com

Liverpool nis ndaj Leedsit stinorin e ri

20 August, 2020 @10:23

Ka dalë orari i Premier Ligës për stinorin e ri 2020/21, që pritet të nis më 12 shtator.

Kampioni i elitës së futbollit anglez, Liverpool, do të pret në shtëpi ekipin e promovuar aty, Leeds United.

Ndërsa nënkampioni Manchester City pret Aston Villën.

DUELET E XHIROS SË PARË:

E shtunë 12 shtator:

Crystal Palace v Southampton
Fulham v Arsenal
Liverpool v Leeds United
Tottenham Hotspur v Everton
West Bromwich Albion v Leicester City
West Ham United v Newcastle United

E hënë 14 shtator:

Brighton v Chelsea
Sheffield United v Wolves

Do të përcktohet data:

Burnley v Manchester United
Manchester City v Aston Villa.

VINCENT KOMPANY

Kompany pensionohet, bëhet trajner i ekipit të madh belg

17 August, 2020 @12:03

Pas 20 vitesh karrierë të bujshme futbolliste, qendërmbrojtësi belg Vincent Kompany, është pensionuar nga futbolli aktiv. E së fundi,…

PREMIER LEAGUE

Hart me ekip të ri, në Londër

17 August, 2020 @11:48

Ish portieri i Burnleyt dhe Manchester Cityt, Joe Hart, është pranë kalimit në Londër te skuadra e Tottenhamit. Njoftimin…

MBROJTËSI I KOSOVËS

Florent Hadërgjonaj s’kthehet te Huddersfield

14 August, 2020 @17:20

Mbrojtësi i krahut të djathtë të reprezentacionit të Kosovës, Florent Hadërgjonaj, që në janar të këtij viti u huazua nga…

BRAZILIANI I RADHËS

Arsenal konfirmon Willianin

14 August, 2020 @11:30

Arsenal ka konfirmuar se ka arritur të bind brazilianin Willian për tu bërë pjesë e skuadrës nga Emirates. Willian…

FANTASY PREMIER LEAGUE

Diskualifikohet fituesi “i vërtetë”, çmimin e merr matematicienti i Oksfordit

11 August, 2020 @22:59

Një ndodhi e pazakontë ka ndodhur në fundin e sezonit 2019/2020 të Fantasy Premier Leagues. Loja e famshme që këtë…

Të gjitha lajmet nga Premier League