Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA e KOSOVËS: TREPÇA'89 1-2 LLAPI

Llapi, dy hapa pranë ëndrrës evropiane

Llapi, dy hapa pranë ëndrrës evropiane


18 March, 2021 @15:05

Llapi ka shënuar fitore në Mitrovicë ndaj Trepçës’89 dhe duke e eliminuar ekipin mitrovicas, i është afruar ëndrrës evropiane të proklamuar nga trajneri i tyre vite më parë, në dy hapa.

Trepça’89 e drejtuar nga Shpëtim Idrizi është mposhtur nga podujevasit 1-2 [Mohamed Darwish 72p. - Ahmed Januzi 8, Valmir Veliu 51] dhe është eliminuar në çerekfinale të Kupës së Kosovës, derisa ekipi i Tahir Batatinës ka siguruar biletën për gjysmëfinale të garës.

Llapi e nisi shumë mirë ndeshjen dhe me golin e shënuar nga sulmuesi Ahmed Januzi në fillim të saj ka mbajtur në kontroll ndeshjen përgjatë pjesës së madhe të 45-minutëshit të parë të lojës.

Përkundër kësaj, mitrovicasit gjetën rrugën e golit, por për shkak të pozicionit jashtë loje, u anulua, e deri në fishkëllimën e gjyqtarit kryesor për pushim 15-minutësh ishte qetë kryesisht, pa raste të rrezikshme.

SKEMA E KUPËS

Në pjesë të dytë, Llapi përsëri e nis mirë. Pas një rasti të Arbnor Ramadanit që u mbrojt nga Darko Tofilovski, Llapi shënoi me Valmir Veliun, që u asistua nga golashënuesi i golit të parë të ndeshjes.

Idrizi urdhëroi lojtarët që të luajnë me më shumë presion dhe shpejt erdh goli. Robert Rrahmani së pari tentoi për mitrovicasit, rast që u mbrojt nga portieri i llapjanëve Ante Coric, por që në sulmin tjetër erdh goli.

Mohamed Darwish ka qenë shënues për Trepçën’89, që dha gol në minutën e 56 të ndeshjes, pas penalltisë së shkaktuar nga mysafirët. Më pas rast tepër të mirë për të gjelbërit kishte Nikson Memaj, që u prit nga Coric.

E deri në fund të ndeshjes më s’kishte gola dhe kështu me përfundimtaren 1-2, Llapi siguroi gjysmëfinalen e garës.

Në gjysmëfinale, pos Llapit deri tash biletat i kanë siguruar edhe Prishtina e Dukagjini. Ndërsa tjetra biletë është duke u luftuar nga Istogu e A&N që kanë çuar ndeshjen në vazhdime aktualisht.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Istogu - A&N

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Istogu - A&N

18/03/21 @ 12:37

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

18/03/21 @ 12:25

KUPA E KOSOVËS

I kualifikuari do të shkruaj histori

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

I kualifikuari do të shkruaj histori

18/03/21 @ 11:05

KUPA E KOSOVËS

Trepça’89-Llapi për gjysmëfinale

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Trepça’89-Llapi për gjysmëfinale

18/03/21 @ 11:01

TRANSFER

Dortmundi vjen me ofertë 15 milionë euro për Origin

Premier League/Bundesliga/Transfere

Dortmundi vjen me ofertë 15 milionë euro për Origin

18/03/21 @ 10:57

PLAYER RATINGS: CHELSEA-ATLETICO

Notat e futbollistëve: Chelsea-Atletico

Champions League/Premier League/La Liga

Notat e futbollistëve: Chelsea-Atletico

17/03/21 @ 23:30

PLAYER RATINGS: BAYERN-LAZIO

Notat e futbollistëve: Bayern-Lazio

Champions League/Bundesliga/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Bayern-Lazio

17/03/21 @ 23:23

KUPA e KOSOVËS

Pa ndeshje të madhe në 1/8 e finales së Kupës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Pa ndeshje të madhe në 1/8 e finales së Kupës

07/12/21 @ 11:33

KUPA e KOSOVËS

Përcaktohet data për shortin e 1/8 së Kupës së Kosovës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Përcaktohet data për shortin e 1/8 së Kupës së Kosovës

04/12/21 @ 17:49

DRITA 1-0 DRENASI

Namani “shpëton” Dritën pas vazhdimeve

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Namani “shpëton” Dritën pas vazhdimeve

02/12/21 @ 15:10

KEK 1-0 TREPÇA

KEK-u i Ligës së Dytë, befason dhe eliminon Trepçën

Kupa e Kosovës/FFK Liga e parë

KEK-u i Ligës së Dytë, befason dhe eliminon Trepçën

02/12/21 @ 14:51

LIRIA 2-4 DUKAGJINI

Dukagjini “express” eliminon Lirinë

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dukagjini “express” eliminon Lirinë

02/12/21 @ 14:42

1/16: FERONIKELI - FUSHË KOSOVA

Befasia e ditës, Fushë Kosova eliminon Niklin

Kupa e Kosovës

Befasia e ditës, Fushë Kosova eliminon Niklin

01/12/21 @ 15:26

1/16: TREPÇA '89 - 2 KORRIKU

Penalltitë vendosin, 2 Korriku eliminon Trepçën ‘89

Kupa e Kosovës

Penalltitë vendosin, 2 Korriku eliminon Trepçën ‘89

01/12/21 @ 15:19

1/16: RAMIZ SADIKU - VUSHTRRIA

Pas vazhdimeve, Ramiz Sadiku eliminon Vushtrrinë

Kupa e Kosovës

Pas vazhdimeve, Ramiz Sadiku eliminon Vushtrrinë

01/12/21 @ 15:06

1/16: DRENICA - VLLAZNIA

Drenica mposhtë Vllazninë, vazhdon tutje në Kupë

Kupa e Kosovës

Drenica mposhtë Vllazninë, vazhdon tutje në Kupë

01/12/21 @ 14:55

1/16: PRIZRENI - ONIX

Onixi deklason Prizrenin, kalon në 1/8 e finales

Kupa e Kosovës

Onixi deklason Prizrenin, kalon në 1/8 e finales

01/12/21 @ 14:47


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës