Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LLAPI - FERONIKELI

Llapi e Nikli ndahen në paqe

Llapi e Nikli ndahen në paqe


23 May, 2021 @17:38

Ndeshja e xhiros së fundit të Superligës të luajtur në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë mes Llapit dhe Feronikelit, përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

Dy skuadrat u ndanë në paqe duke i ndarë nga një pikë për secilën, për ta mbyllur edhe stinorin në pozitë komode në mes të tabelës.

Golat e ndeshjes u shënuan në minutën 56’ nga Kastriot Selmani që e kaloi Llapin në epërsi dhe Albert Dabiqaj që e barazoi rezultatin në minutën 62’.

TABELA AKTUALE

Llapi e mbylli stinorin në pozitën e pestë me 43 pikë, një më pak se Feronikeli, i cili falë rezultatit më të mirë në ndeshjet e ndërmjetme me Drenicën e Trepçën ‘89, i shpëtoi ndeshjes së barazhit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga