Të gjitha lajmet

PODUJEVË

Llapi më 5 maj nis stërvitjet

Foto: KFLlapi/fb

Llapi më 5 maj nis stërvitjet

3 May, 2020 @2:07

Skuadra e Llapit nga Podujeva ka konfirmuar se më 5 maj do të nis stërvitjet pas lehtësimit të masave mbrojtëse nga pandemia COVID-19.

Njoftimin e ka bërë të ditur trajneri i Llapit Tahir Batatina në një prononcim të tij për Zërin.

Batatina gjithashtu ka treguar se në fazën e parë të stërvitjeve do të ndahen futbollistët me nga pesë për grup, për t’iu përshtatur rregullave për mbrojtje nga COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë ditë më parë ka bërë të ditur se aktivitetet sportive mund të nisin në qershor, ndërsa FFK pas mbledhjes së KE-së ka njoftuar se prej 10 majit mund të nisin stërvitjet në ekip, e plani për të startuar me ndeshje parashihet të jetë 23-24 maji me gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës.

Llapi gjendet në pozitën e gjashtë të tabelës së Superligës me 34 pikë, 11 më pak se lideri Ballkani.

Ekipi nga stadiumi Zahir Pajaziti po kërkon të ngritet në klasifikim ashtu që të gjej rrugë për të dalë në gara evropiane.

Deri në fund të stinorit të Superligës kanë mbetur 11 xhiro.

PËRVJETORI

4 vite prej se Kosova u bë anëtare e UEFA-së

Fadil Vokrri, duke parakaluar para reprezentacionit të Kosovës në futboll/ Foto: Erdis Driza/ TopSporti.com

3 May, 2020 @0:35

Tre maji është një datë e madhe për futbollin kosovar dhe vetë sportin e Kosovës, pasi që në datën e…

MEDIA TALK

Nëse s’ka fitues të Kupës, vjen ekipi i radhës nga liga

1 May, 2020 @0:33

Mundo Deportivo para pak çastesh ka bërë të ditur se UEFA u ka kominikuar Federatave anëtare të saja se nëse…

NGA MLEDHJA E KE-së

Kupa të rinis më 23-24 maj, Superliga të përfundojë më 15 korrik

Foto: FFK

30 April, 2020 @18:54

Ka përfunduar mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së sot në Prishtinë dhe janë bërë të ditur vendimet e propozimet e…

NGA KONFERENCA

Në fillim të qershorit, nisin aktivitetet sportive në Kosovë

30 April, 2020 @16:28

Në konferencën e posapërfunduar për shtyp, Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës, Arben Vitia, ka prezantuar masat e reja…

NGA TAKIMI

Ademi takohet me Rakën, propozohet qershori për Superligën

Foto: FFK

30 April, 2020 @0:48

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është takuar të mërkurën me epidemiologun Lul Raka me të cilin…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga