Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - LLAPI

Llapi mposhtet, Batatina përjashtohet, e para fitore për Duron

Foto: KF Llapi

Llapi mposhtet, Batatina përjashtohet, e para fitore për Duron


27 October, 2020 @15:59

Edhe një humbje për Llapin!

Humbjen e pestë sezonale skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina e pësoi sot në Drenas, ku u mposht 1-0 (Yll Hoxha 53’) nga Feronikeli vendas.

Ky takim kaloi me raste për shënim në të dyja anët e fushës, mirëpo gjithçka u vendos nga një gol i shënuar nga Yll Hoxha, që qëlloi saktë nga afërsia në minutën e 53’, për t’ia dhuruar kështu fitoren e dytë sezonale skuadrës së tij.

Për më tepër, kjo ishte fitorja e parë e Niklit nën drejtimin e Klodian Duros, që tre-pikëshin e parë e arriti në takimin e tij të katërt si drejtues i skuadrës nga Drenasi.

TABELA AKTUALE

Përveç rezultatit, nga ky takim vlen të përmendet edhe përjashtimi me karton të kuq i trajnerit të Llapit, Tahir Batatinës, i cili në momentet e fundit të ndeshjes u përjashtua pas protestave të vazhdueshme ndaj gjyqtarit Genc Nuza.

Kjo fitore e largon Niklin nga pozita e barazhit, kurse Llapi bashkë me Besën vazhdojnë të mbesin të fundit në renditje.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga