Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Llorente kalon në Serie A

Llorente kalon në Serie A

2 September, 2019 @13:08

Napoli ka firmosur sulmuesin e Spanjës, Fernando Llorenten, i cili u largua nga Tottenhami në fund të sezonit të kaluar.

Detajet e transferimit nuk janë publikuar, por raportet gjatë fundjavës tregojnë që Llorente ka rënë dakord për një marrëveshje dy vjeçare me vlerë rreth 2.5 milion €.

34 vjeçari ka luajtur edhe më parë në Itali me Juventusin (2013-2015), duke fituar dy tituj në Serie A, ndërsa pas transferimit në Premier Ligë, Llorente ka shënuar 15 gola në 33 paraqitje për Swansea City dhe 2 gola në 36 paraqitje për Tottenham.

CHAMPIONSHIP

Bersant Celina me Swansean, pastër në krye të tabelës

Foto: Swansea

31 August, 2019 @19:39

Skuadra e Swansea Cityt ka shënuar fitore minimale sot ndaj Leeds Unitedit si mysafir, për të marrë kreun e tabelës…

CHELSEA - SHEFFIELD

Rikthim i Sheffieldit, Chelsea lëshon pikë

31 August, 2019 @18:25

Prej 2-0 në 2-2! Skuadra e Chelseat sot shpërdori një epërsi dy-golëshe ndaj Sheffieldit në shtëpi, për t’u detyruar më…

CITY - BRIGHTON

City shumë i fortë për Brightonin

31 August, 2019 @18:19

Pas fitores ndaj Bournemouthit xhiron e kaluar, City pa problem e ka mposhtur edhe sot Brightonin. Seria e golave u…

CHAMPIONSHIP

Muriqi ‘zbret’ në bankën rezervë

31 August, 2019 @16:42

I huazuari te Nottingham Foresti nga Manchester City, Arijanet Muriqi duket se e ka humbur vendin e startuesit te skuadra…

SOUTHAMPTON - UNITED

United gabon përsëri

Foto: Premier League

31 August, 2019 @15:34

Pas dy gabimeve radhazi ndaj Wolves e Crystal Palace, United ka gabuar përsëri. “Djajtë e Kuq” kanë barazuar 1-1 me…

Të gjitha lajmet nga Premier League