Të gjitha lajmet

ARBËRIA 1-0 BESA

Lutfi Bilalli sjell 3 pikë jetike për Arbërinë

Foto: KFArberia/fb

Lutfi Bilalli sjell 3 pikë jetike për Arbërinë


11 November, 2020 @16:16

Ka përfunduar seria e humbjeve për Arbërinë e Dobrajës së Lipjanit sot. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Morina ka shënuar fitore pas katër humbjeve radhazi në Superligë, duke e mposhtur Besën e Pejës me rezultat minimal 1-0 [Lutfi Bilalli 77].

Pjesa e parë kaloi pa gola në ndeshje. Bile, deri në minutën e 35 të ndeshjes nuk ka pasur asnjë goditje nga skuadrat në korniza të portave.

E tek në minutën e 36 erdhi një goditje dhe atë shumë e rrezikshme. Ka qenë Syla i Besës që tentoi nga largësia, por Donat Kaçiu shpëtoi portën e vendasve.

TABELA AKTUALE

Më pas, Dior Zabërgja humbi një rast të mirë për vendasit, kur nuk arriti të qëlloi portën pas një rasti kur u gjend vetë para golit të Besës.

Në pjesë të dytë, deri sa erdhi goli Arbëria regjistroi tre gjysmëraste. Së pari ka qenë Lutfi Bilalli (49), më pas Kreshnik Bahtiri (53) e përsëri Bilalli (62) - por portieri i Besës ka qenë në vend.

E 15 minuta më vonë, pas një degazhimi të Kaçiut, Bilalli u gjend mirë për të shënuar për golin e fitores. Deri në fund, iniciativa e Besës nuk rezultoi me gol dhe kështu Arbëria ndërpreu serinë negative të saj.

Me fitore Arbëria u ngrit në pozitën e gjashtë, duke i ikur zonës së rrezikshme, ndërkaq Besa tashmë është në fund të klasifikimit.

Në xhiron që vjen, Arbëria i shkon Feronikelit, ndërsa Besa pret kampionen, Dritën.

FAZA PËRGATITORE

Drenica aranzhon miqësoren e radhës në Durrës

Foto: KF Drenica

21 January, 2021 @15:43

Skuadra e Drenicës të shtunën do ta zhvillojë një tjetër ndeshje kontrolluese në Durrës, ku po qëndron në kuadër të…

FAZA PËRGATITORE

Llapi nesër kundër skuadrës ruse

21 January, 2021 @15:20

Skuadra e Llapit e cila po e kalon fazën përgatitore në Antalya të Turqisë, nesër do ta zhvillojë ndeshjen e…

MIQËSORE

Ballkani mposhtë të rinjtë e CSKA Moskës

20 January, 2021 @18:57

Pas fitores kundër skuadrës nga liga elite e Polonisë, Jagiellonia, skuadra e Ballkanit ka shënuar një tjetër fitore në miqësore…

DRITA

Drita aranzhon katër ndeshje në Antalya

20 January, 2021 @17:03

Skuadra e Dritës sot ka ateruar në Antalya të Turqisë ku do të qëndrojë me qëllim të përgatitjes për gjysmëstinorin…

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga