Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGUE 1

Lyoni nis me barazim stinorin, shpëton pikën Slimani

Lyoni nis me barazim stinorin, shpëton pikën Slimani


7 August, 2021 @19:23

Skuadra e Olympique Lyon, ka barazuar në shtëpi me Brestin 1-1, në ndeshjen e parë të stinorit.

Brest kaloi në epërsi me Irvin Cardona në minutën e 43’.

Në pjesën e dytë, trajneri i Lyonit Peter Bosz, e inkuadrojë në fushë sulmuesin algjerian, Islam Slimanin, në minutën e 60’, derisa Slimani e shpëtoi skuadrën nga humbja duke shënuar 2 minuta më vonë (62’).

Lyoni në xhiron e dytë do të përballet me Angers, kurse Brest me Rennes.


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1