Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Drejt Parisit, Messi para transferit të lirë

Drejt Parisit, Messi para transferit të lirë


7 August, 2021 @11:27

Mundo Deportivo sot ka bërë të ditur se babai dhe agjenti i argjentinasit Lionel Messi, Jorge, nuk do të udhëtojë drejt Parisit, edhe pse në orët e ardhshme pritet të bëhet marrëveshje me klubin francez.

“Paris St Germain dëshiron që të nënshkruajë me Lionel Messin kontratë 2+1 vjeçare,” ka bërë të ditur gazeta në fjalë.

Vëllau i pronarit të parisienëve në Twitter dje ka bërë të ditur se marrëveshje mes PSG dhe Messi është arritur, ndërsa pritet të ndodhë zyrtarizimi.

MD në anën tjetër ka kuptuar se prezentimi madhështor i Messit pritet të ndodhë të martën tjetër.

L’Equipe ndërkaq, ka bërë të ditur se Leo do të ketë rrogë 40 milionë euro në vjet, si dhe transfer-bonus prej 30 milionë eurove.


VËLLAZNIMI

Vëllaznimi nuk po ndalet me përforcime

FFK Liga e parë

Vëllaznimi nuk po ndalet me përforcime

07/08/21 @ 10:56

SERIE A

Merih Demiral transferohet te Atalanta

Serie A

Merih Demiral transferohet te Atalanta

06/08/21 @ 19:42

TICKETS

Anglia nis shitjen e biletave për ndeshje ndaj Kosovës

Përfaqësuesja

Anglia nis shitjen e biletave për ndeshje ndaj Kosovës

06/08/21 @ 14:10

MEDIA

Laporta konfirmon ndarjen, flet për përshëndetjen finale

La Liga

Laporta konfirmon ndarjen, flet për përshëndetjen finale

06/08/21 @ 13:59

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina e madhe, mposhtë kampionin e Norvegjisë

Conference League

Prishtina e madhe, mposhtë kampionin e Norvegjisë

05/08/21 @ 22:05

SUPERLIGA TURKE

Aro Muric zyrtarizohet te ekipi i tij

International

Aro Muric zyrtarizohet te ekipi i tij

05/08/21 @ 21:24

NATI

Zvicra në kërkim të selektorit

Kualifikimet për Botëror/Liga e Kombeve/Ligue 1/International/Transfere

Zvicra në kërkim të selektorit

28/07/21 @ 01:17

MEDIA TALK

Refuzon 50 milionë! PSG po e kërkon

Premier League/Ligue 1/Transfere

Refuzon 50 milionë! PSG po e kërkon

23/07/21 @ 08:30

LIGUE 1

Elbasan Rashani transferohet në Ligue 1

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Elbasan Rashani transferohet në Ligue 1

16/07/21 @ 21:45

PSG

Zyrtarisht i PSG-së

Ligue 1

Zyrtarisht i PSG-së

14/07/21 @ 20:42

MERKATO

Camano: Ëndërrojmë që Achraf të kthehet në Real Madrid

Serie A/Ligue 1/La Liga/Transfere

Camano: Ëndërrojmë që Achraf të kthehet në Real Madrid

10/07/21 @ 13:10

PSG

Pochettino kërkon yllin francez

Premier League/Ligue 1/Transfere

Pochettino kërkon yllin francez

08/07/21 @ 18:40

TRANSFERE

Hakimi ikë për në Paris

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi ikë për në Paris

05/07/21 @ 20:30

LIGUE 1

PSG po përgatitet për zyrtarizimin e 3 yjeve

Ligue 1/Transfere

PSG po përgatitet për zyrtarizimin e 3 yjeve

04/07/21 @ 22:56

LIGUE 1

Marseille transferon Cengiz Underin

Ligue 1

Marseille transferon Cengiz Underin

04/07/21 @ 17:40

TRANSFERE

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

03/07/21 @ 17:40


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1