Të gjitha lajmet

MALI I ZI - BULLGARIA

Mali i Zi barazon para ndeshjes kundër Kosovës

Mali i Zi barazon para ndeshjes kundër Kosovës

11 October, 2019 @23:22

Mali i Zi ka barazuar 0-0 me Bullgarinë në ndeshjen e luajtur sonte në Podgoricë.

Ky rezultat ka bërë që Kosova të shpresojë edhe më shumë në fitore që do të luajë të hënën me Malin e Zi.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Nga ndeshjet e mbetura, përfshirë edhe ate me Malin e Zi, Kosovës do t’i duhen fitore në Pragë dhe 7 pikë nga 3 ndeshjet e mbetura për kalim tutje, ngase Çekia sonte arriti ta mposhtë Anglinë me rezultat 2-1.

ISLANDA - FRANCA

Franca afër kualifikimit

11 October, 2019 @23:18

Njëra ndër kundërshtaret e Shqipërisë, Franca, duke e mposhtur Islandën me rezultat 0-1, i është afruar një hap më shumë…

ÇEKIA - ANGLIA

Na zhgënjen Anglia, mposhtet në Pragë

Foto: England Official Account

11 October, 2019 @22:48

Lajm jo i mirë për Kosovën vjen nga ndeshja në Pragë. Përkundër që shënoi e para, Anglia u mposht 2-1…

TURQIA - SHQIPËRIA

Dorëzohemi në fund, ia “falim” fitoren Turqisë

Foto: D.SH / TOPSPORTI

11 October, 2019 @22:43

Në takimin e luajtur sonte në Stamboll, Shqipëria është mposhtur në çastet e fundit të ndeshjes nga Turqia, 1-0. Me…

TURQIA - SHQIPËRIA

Turqia vs. Shqipëria, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / D.SH

11 October, 2019 @21:37

Pa gola është mbyllur pjesa e parë mes Turqisë dhe Shqipërisë në Stamboll. Një ndeshje shumë e tensionuar, me shumë…

NGA KONFERENCA

Hasani: Nuk është me rëndësi minutazhi im, por skuadra

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 October, 2019 @20:57

Golashënuesi i vetëm në ndeshjen kundër Gjibraltarit, Florent Hasani, në konferencën e fundit për shtyp ka thënë se nuk është…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020