Të gjitha lajmet

LIGA C: MAQEDONIA - ESTONIA

Maqedonia fiton përsëri, një fitore larg Ligës B të Kombeve

Maqedonia fiton përsëri, një fitore larg Ligës B të Kombeve

15 November, 2020 @16:55

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka vazhduar me formë të mirë të ndeshjeve dhe pas sigurimit të biletës për EURO 2020 - historike kjo - ka arritur të mposht edhe Estoninë sot, për të qëndruar në vend të parë të Grupit 2 të Ligës së Kombeve.

Tashmë, skuadrës së drejtuar nga Igor Angelovski dhe ndihmësi i tij Djengis Redjepi, i duhet edhe fitore në përballjen e fundit të grupit për të siguruar Ligën B.

TABELA AKTUALE

Për maqedonasit nga lojtarët shqiptarë kanë startuar Visar Musliu dhe Egzon Bejullai, ndërsa ekipi përkundër se avancoi u desht të shënojë edhe njëherë për fitore, pasi që mysafirët kishin barazuar, për përfundimtaren 2-1 [Trickovski 29, Stojanovski 68 - Sappinen 52].

11-SHET STARTUESE

Reja publikon 11-shen për ndeshjen e rëndësishme

Foto: FSHF

15 November, 2020 @16:40

Edoardo Reja ka publikuar 11-shen startuese të Shqipërisë për përballje ndaj Kazakistanit, bashkë me Michal Bilekun, trajnerin e kundërshtarëve. …

NGA STËRVITJA E FUNDIT

Stërvitja e fundit para ndeshjes, me shumë përkushtim e duele

Fotot: FFK

14 November, 2020 @22:34

Futbollistët e Kosovës sonte kanë kryer edhe stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Sllovenisë që do të zhvillohet nesër mbrëma…

NGA KONFERENCA

Vetëm fitore ndaj Kazakistanit

Foto: FSHF

14 November, 2020 @16:13

Selektori i Shqipëris, Edoardo Reja, në konferencën për shtyp të mbajtur sot në Tiranë, një ditë para ndeshjes së rëndësishme…

NGA FEDERATA

Ekspedita e Kosovës në Slloveni, Celina drejt Kosovës

Foto: FFK

14 November, 2020 @12:22

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ekspedita e skuadrës ka marrë fluturimin për në Slloveni…

SHQIPËRIA

Shqipëria para ndeshjeve vendimtare, formacioni i mundshëm

14 November, 2020 @10:35

Pas fitores në miqësoren ndaj Kosovës, Shqipëria këtë muaj i luan dy ndeshje në kuadër të Ligës së Kombeve. Më…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve