Të gjitha lajmet

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don Baloni spanjoll.

Real Madrid që është duke bërë plane për stinorin e ardhshëm përkundër se stinori aktual është ende në pauzë për shkak të coronavirusit, ka marrë sinjale për futbollistin që pritet të bëj ngritje të madhe në karrierë.

Kumbulla 20 vjeç ka zhvilluar 19 ndeshje në Serie A për Veronën këtë stinor dhe është në syrin e skuadrave të mëdha, ndërsa tash bëhet e ditur se CV e tij i është vënë në tavolinë të Perezit, që po konsideron mundësinë.

Arsyeja është se mbretërit po mendojnë që tash t’ia sigurojnë të ardhmen Zinedine Zidane’it trajner, duke futur në radar një sulmues dhe një mbrojtës. Ky i fundit duhet të jetë si zëvendëues i Nachos, që thuhet se do të largohet këtë verë, si dhe do të ketë mundësi të zëvendësojë Sergio Ramosin në plane afatgjate, që tashmë është në moshë të shtyer.

E Kumbulla, që ka kaluar tërë karrierën e tij te Verona, nuk është prononcuar për Don Ballonin për këtë temë duke thënë se vera vendos gjithçka dhe deri atëherë nuk do të flas.

marash kumbulla

MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj…

LORENZO SANZ

Ish kryetari i Realit ndërron jetë nga coronavirusi

21 March, 2020 @22:18

Kryetari i Real Madridit prej vitit 1995 deri në vitin 2000, Lorenzo Sanz, ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare…

CORONAVIRUS

Paraqitet lojtari i parë i LaLigas me Coronavirus

Foto: MundoDeportivo

15 March, 2020 @14:31

Futbollisti argjentinas i Valencias, Ezequiel Garay, është rasti i parë i coronavirusit te lojtarët e LaLigas, ka bërë të ditur…

COPA DEL REY

Shtyhet edhe finalja e Kupës së Mbretit

11 March, 2020 @17:50

Pas përhapjes së coronavirusit nëpër Spanjë dhe pas takimit mes krerëve të skuadrave finaliste, është vendosur që finalja e Kupës…

STATS OF EL CLASICO

Statistika të veçanta nga Real Madrid 2-0 Barcelona

Foto: GettyImages via Eurosport

1 March, 2020 @23:56

Pas fitores së Real Madridit ndaj Barcelonës në El Clasico, tashmë janë bërë edhe fakte të reja për të…

Të gjitha lajmet nga La Liga