Të gjitha lajmet

LOS BLANCOS

Më 11 maj, mbretërit rifillojnë përgatitjet

Më 11 maj, mbretërit rifillojnë përgatitjet

2 May, 2020 @17:55

Në qendër stërvitore të përshtatur me rregullat e ruajtjes së shëndetit, Real Madrid do të nis stërvitjet më 11 maj, shkruan Foot Espana sot.

Futbollistët e ekipit dhe stafi do të mësohen se si të mbajnë distancë gradualisht në stërvitje ekipore, ndërsa lojtarët do të jenë të ndarë në grupe të vogla.

Real Madrid është në vend të dytë të renditjes së LaLigas, me dy pikë më pak sesa liderja Barcelona.

LaLiga u ka treguar të gjithëve se futbolli nuk mund të luhet deri në momentin që të gjitha ekipet me stafet e tyre të testohen për coronavirus.

KOMBINIMI I SULMUESVE

Milan me ofertë për Jovicin e Realit

2 May, 2020 @16:21

Skuadra e Milanit është duke ofruar 35 milionë euro plus bonuse shtesë për të siguruar shërbimet e sulmuesit serb të…

MEDIA TALK

Nëse s’ka fitues të Kupës, vjen ekipi i radhës nga liga

1 May, 2020 @0:33

Mundo Deportivo para pak çastesh ka bërë të ditur se UEFA u ka kominikuar Federatave anëtare të saja se nëse…

PLANI SPANJOLL

LaLiga me plan të rikthimit të shpejtë

30 April, 2020 @0:58

Pas sinjaleve të marra nga qeveria, LaLiga po planifikon rikthimin e shpejtë të garave nga aty ku kanë mbetur ato.…

MEDIA

Një ndërrim Pjanic - Arthur, i mundshëm

29 April, 2020 @0:55

Numri i ri i italianes Tuttosport bën të ditur se Juventusi është i gatshëm për të hyrë në ndërrim me…

MEDIA TALK

E kërkon PremierLigën

29 April, 2020 @0:31

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi po e kërkon Premier Ligën. E përditshmja sportive turke Fotomaç ka bërë të ditur se…

Të gjitha lajmet nga La Liga