Të gjitha lajmet

LOS BLANCOS

Më 11 maj, mbretërit rifillojnë përgatitjet

Më 11 maj, mbretërit rifillojnë përgatitjet


2 May, 2020 @17:55

Në qendër stërvitore të përshtatur me rregullat e ruajtjes së shëndetit, Real Madrid do të nis stërvitjet më 11 maj, shkruan Foot Espana sot.

Futbollistët e ekipit dhe stafi do të mësohen se si të mbajnë distancë gradualisht në stërvitje ekipore, ndërsa lojtarët do të jenë të ndarë në grupe të vogla.

Real Madrid është në vend të dytë të renditjes së LaLigas, me dy pikë më pak sesa liderja Barcelona.

LaLiga u ka treguar të gjithëve se futbolli nuk mund të luhet deri në momentin që të gjitha ekipet me stafet e tyre të testohen për coronavirus.

LARGIM

Martin Odegaard kërkon të largohet nga Real Madrid

19 January, 2021 @20:08

Ka pasur një kthesë radikale në lidhje me situatën e Martin Odegaard në Real Madrid, me agjentin e norvegjezit që…

PAS KARTONIT TË KUQ

Leo Messi do të mungojë në dy ndeshje

19 January, 2021 @15:55

Argjentinasi mund të dënohej për 1 deri në 12 ndeshje pas kartonit të kuq të marr në Superkupës spanjolle të…

FRANCË

Monaco tenton transferimin e Marcelos

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @12:08

Marcelo mund të largohet në fund të këtij edicioni nga Real Madridi. Mbrojtësi brazilian nuk është më në planet…

FINALJA E SUPERKUPËS SPANJOLLE

Përmbyset Barcelona, supergoli i Inakit sjell trofeun për Bilbaon

17 January, 2021 @23:37

Sulmuesi i Athletic Bilbaos, Inaki Williams, ka shënuar një super-gol në vazhdime, për t’ia dhënë fitoren Athletic Bilbaos në finalen…

MERKATO

Barcelona me ofertën e parë për Dalot

Foto: Getty Images

16 January, 2021 @15:00

Duket se Milani do të duhet të luftojë më shumë për t’i marrë shërbimet e Diogo Dalotit. Rossonerët e kanë…

Të gjitha lajmet nga La Liga