Të gjitha lajmet

HEUNG MIN

Me armë 10/10, ndër ushtarët më të mirë, Son kryen shërbimin

Me armë 10/10, ndër ushtarët më të mirë, Son kryen shërbimin

8 May, 2020 @11:44

Futbollisti jugkorean i Tottenham Hotspurit Heung Min Son ka kryer sot zyrtarisht shërbimin ushtarak në vendin e tij.

Njoftimin e ka bërë të ditur The Korea Herald sot, duke treguar edhe fakte interesante për reprezentuesin e vendit të tyre.

Heung Min Son

Son ka qenë i saktë qindpërqind në gjuajtjet me armë duke qëlluar dhjetë herë cakun nga dhjetë tentime.

Por, suksesi i tij nuk ndalet këtu, pasi që ka qenë edhe në TOP 5 ushtarët e 157-shes që kryen shërbimin ushtarak këto ditë, sipas testimeve të bëra aty.

Heung Min Son

Pas kësaj, Son do të kthehet në Londër për t’iu bashkuar ekipit të tij, për të shikuar mundësinë e vazhdimit të stinorit në Premier Ligë, pas pandemisë që kaploi botën.

BBC SPORTS TEAM OF THE SEASON 19/20

BBC Sport shpall ekipin e sezonit në PremierLigë 2019/20

8 May, 2020 @0:53

Sot BBC Sport ka shpallë 11-shen më të mirë të stinorit në Premier Ligë, përkundër se deri në fund të…

TALK SPORT

Edhe Villa del kundër terreneve neutrale

7 May, 2020 @10:45

Pas deklarimit të hapur të Brightonit që terrenet neutrale nuk u shkojnë përshtati, të njëjtën e ka bërë edhe…

SPORT BILD

Milot Rashica në radar të Liverpoolit

6 May, 2020 @23:57

Largimi i Milot Rashicës nga Werder Bremeni këtë verë po shihet si punë e kryer, njofton Sport Bild sot. …

MEDIA TALK

Fenerbahçe ka refuzuar disa oferta për Muriqin

6 May, 2020 @23:20

Fenerbahçe dëshiron të përfitojë mirë nga sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi dhe ofertat që kanë qenë “qesharake” sipas tyre -…

HEUNG MIN SON

Ushtari Son, po kryen detyrën shtetërore

Ushtari Heung Min Son në detyrë / Foto: gogle images

6 May, 2020 @17:08

Sulmuesi jugkorean i Tottenham Hotspurit, Heung Min Son, po vazhdon kryerjen e detyrës shtetore të shërbimit të detyrueshëm ushtarak. …

Të gjitha lajmet nga Premier League