Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FUSHË KOSOVA - 2 KORRIKU

Me golin e Malokut, Fushë Kosova mposhtë 2 Korrikun

Me golin e Malokut, Fushë Kosova mposhtë 2 Korrikun


30 October, 2021 @15:15

Me rezultat 1-0 e ka mposhtur sot 2 Korrikun skuadra e Fushës Kosovës.

Pasi debutoi me humbjen xhiron e kaluar, për Burim Shalën, kryetrajnerin e ri të Fushë Kosovës, kjo ishte fitorja e parë.

Pjesa e parë e këtij takimi përfundoi me rezultat 1-0 në të mirë të vendasve, të cilët golin e shënuan në minutën e parë të ndeshjes përmes Malokut.

Në anën tjetër, gjatë pjesës së parë rastin më të mirë për 2 Korrikun e pati Labinot Jetullahu, i cili e goditi shtyllën.

TABELA AKTUALE

Gjatë pjesës së dytë, më gola nuk pati dhe ndeshja u mbyll me fitoren minimale të Fushë Kosovës.

Xhiron që vjen, Fushë Kosova i shkon Ferizajit, kurse 2 Korriku e pret Vushtrrinë në kryeqytet.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë