Të gjitha lajmet

DFB POKAL

Me penallti, Werderi i Rashicës eliminon Dortmundin

Foto: WerderBremen Official

Me penallti, Werderi i Rashicës eliminon Dortmundin

5 February, 2019 @23:34

Një ndeshje tepër interesante dhe me plot gola për të shkuar në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë, Werder Bremeni i Milot Rashicës.

Rashica i dha epërsinë Werderit në Dortmund, ndërsa luajti për 68 minuta e ndeshja pas barazimit 1-1, shkoi në vazhdime ku u shënuan edhe nga dy gola nga secili ekip për 120 minutëshin në fund, 3-3.

Penalltitë duhej të zbulonin çerekfinalistin e Kupës, ku Werder u tregua më i saktë dhe me 4-2 për tu kualifikuar.

BAYERN - HERTHA

VAR shpëton Bayernin nga humbja

16 August, 2019 @22:33

Ka qenë një penallti e dhënë nga referi pasi që shikoi VAR-in, që shpëtoi Bayernin nga starti me humbje në…

LEART PAQARADA

Asisti i Paqaradës sjell fitoren e parë

Foto: SandhausenFC/fb

16 August, 2019 @20:35

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Leart Paqarada ka asistuar në golin e dytë të skuadrës së tij Sandhausen sot, që…

Analizë: 2019/2020

Bundesliga 2019/2020 - Parashikim

16 August, 2019 @13:58

Për herë të parë pas më shumë se një dekade, Borussia Dortmund do të duhej të ishte favorite për të…

MEDIA

Bale te Bayern përmes Adidas?

6 August, 2019 @15:12

E përditshmja spanjolle AS raporton se klubi i Bayernit po e kërkon Gareth Bale pas largimit të Franck Ribery dhe…

ADEMOLA LOOKMAN

Reprezentuesi U21 i Anglisë, kalon në Bundesligë

26 July, 2019 @11:48

Praktika e kalimit të lojtarëve të rinj anglez në Bundesligë po vazhdon dhe tash ishte radha te sulmuesi Ademola Lookman.…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga