Të gjitha lajmet

FROSINONE - LAZIO

Berisha në lojë, Strakosha i pakalueshëm, Lazio fiton

Berisha në lojë, Strakosha i pakalueshëm, Lazio fiton

4 February, 2019 @21:45

Lazio ka shënuar fitore në Serie A ndaj Frosinones sonte, duke e mposhtur me rezultat minimal 0-1.

Golin e fitores për ekipin e Simone Inzaghit e shënoi Felipe Caicedo, që u asistua nga Luis Alberto.

Thomas Strakosha ka qenë i pakalueshëm në portë te Lazio sonte me 90 minuta lojë në fushë.

TABELA AKTUALE

Gjithashtu, Riza Durmishi ka luajtur për 90 minuta në krah, duke marë një karton të verdhë.

Valon Berisha është futur në pjesë të dytë të ndeshjes, për të zëvendësuar golashënuesin, nga minuta e 58-të.

Ndërsa në bankën rezervë ka qëndruar 19 vjeçari shqiptar Sergio Kalaj, që ka qenë për herë të parë këtë stinor i ftuar nga Inzaghi në një ndeshje të Serie A-së.

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter. Sipas Corriere…

GENNARO GATTUSO

Koha për largim

30 April, 2019 @12:59

Katër xhirot e fundit, janë katër mundësitë e fundit për ish mesfushorin tash trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso. A…

ATALANTA - UDINESE

Atalanta në Ligë të Kampionëve?!

Foto: Atalanta/fb

29 April, 2019 @23:09

Atalanta e Gian Piero Gasperinit është vetëm katër xhiro larg senzacionit! Me fitoren e sontme ndaj Udineses, që ende s’ka…

COPPA ITALIA 1/2: ATALANTA - FIORENTINA

Xhimshiti e Berisha në finale të Kupës

Foto: Atalanta/fb

25 April, 2019 @22:57

Atalanta ka arritur të përmbys epërsinë e hershme të Fiorentinës 0-1 për të fituar ndeshjen 2-1 dhe për të siguruar…

COPPA ITALIA 1/2: MILAN-LAZIO

Lazio i Strakoshës eliminon Milanin

Foto: Lazio/fb

24 April, 2019 @23:16

Lazio është finaliste e Kupës së Italisë për herë të tretë në pesë vitet e fundit.  Pas duelit të…

Të gjitha lajmet nga Serie A