Të gjitha lajmet

TORINO 2-4 ATALANTA

Mërgim Vojvoda fillon me asist te Torinoja

Mërgim Vojvoda fillon me asist te Torinoja

26 September, 2020 @17:30

Përkundër se ekipi i tij e nisi me humbje stinorin, duke pasur parasysh se përball kishin Atalantën e fortë, Mërgim Vojovoda në debutimin e tij në Serie A ka nisur me asistim.

Mbrojtësi i Kosovës ka nisur ndeshjen si startues, ndërsa ka asistuar në golin e dytë të skuadrës kur krosoi brenda në zonë për sulmuesin Andrea Belotti që u gjend më së miri në zonë dhe shënoi, ndërsa ndeshja përfundoi 2-4 [Belotti 11, 43 - Gomez 13, Muriel 21, Hateboer 42, De Roon 54].

Vojvoda qëndroi për 90min në fushë nën urdhërat e trajnerit Marco Giampaolo.

{blitz}

26 September, 2020 @17:28

TE BASELI PRESIN SHPERTHIMIN E EDONIT

Basel i sigurt që Edoni do të kënaq tifozët

Foto: fcb.ch

23 September, 2020 @11:01

Klubi zviceran Basel ka nënshkruar përfundimisht me Edon Zhegrovën, duke ia blerë kartonin nga ekipi belg Genk, ndërsa kosovari ka…

MEDIA TALK

Muriqi pozitiv në COVID-19 dhe me lëndim, rrezikon ndaj Maqedonisë!!!

TOPSPORTI/ A. P.

21 September, 2020 @15:55

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është konfirmuar si rast i ri me COVID-19. Futbollisti që ditë më parë zyrtarisht…

KOSOVA (F) - ESTONIA (F)

Biqkaj shkëlqen, vashat e Kosovës fitojnë pas 2 humbjeve

FOTO / FFK

18 September, 2020 @20:57

Vashat e kombëtares së Kosovës në futboll, e mposhtën Estoninë me rezultat 2-0, në kuadvr të kualifikimeve për Euro 2021. …

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2020

Kosova shënon rënie në renditjen e FIFA-së

Foto: FFK

17 September, 2020 @15:01

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar një rënie të lehtë në renditjen mujore të FIFA-së, pas ndeshjeve të Ligës…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja