Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Mërgim Vojvoda: Pikat e forta të kundërshtarit…

Mërgim Vojvoda: Pikat e forta të kundërshtarit…

6 September, 2019 @16:07

Mbrojtësi i Kosovës që luan për ekipin elit belg, Standard, Mërgim Vojvoda në konferencë për shtyp para ndeshjes ndaj Çekisë, ka thënë se ekipi është i përgatitur për duelin e radhës dhe është koha për të treguar veten në këtë ndeshje.

Ai së pari ka folur për mungesat në skuadër, për bashkëlojtarët si Milot Rashica, Arbër Zeneli e Benjamin Kololli, për të cilët ka thënë se mungojnë, por tash ekipi ka konkurrencë brenda dhe do të ketë zëvendësime.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Vojvoda ka shtuar se Çekia është nivel tjetër në krahasim me kundërshtarët e deritashëm të grupit.

“Ata janë shumë më të mirë se kundërshtarët e deritashëm, në mbrojtje do të jemi shumë më të kujdesshëm, për këto gjëra edhe kemi ushtruar në stërvitje, për pikat e forta të tyre dhe na ka folur trajneri,” ka thënë ai.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Kurse sa i përket konkurrencës në pozitën e tij, me ardhjen e Florent Hadërgjonajt në ekip, Vojvoda ka folur si një xhentëllmen i vërtetë duke thënë se kjo vetëm që e forcon edhe më shumë ekipin dhe i mundëson lojtarëve që të jenë edhe më të përgatitur se zakonisht - që është në të mirë të ekipit dhe Kosovës në tërësi.

NGA KONFERENCA

Bernard Challandes: Duhet të luajmë lojë të çmendur

6 September, 2019 @15:11

Emocional dhe i qartë në përgjigjet e tij, si zakonisht Bernard Challandes, në konferencën e sotme për shtyp ka bërë…

FRANCË - SHQIPËRI

Francë vs. Shqipëri, kuotat e bastoreve

6 September, 2019 @11:32

Në prag të ndeshjes Francë vs. Shqipëri, le të shohim se si qëndrojnë kuotat e bastoreve për këtë takim. Bet365…

FRANCË - SHQIPËRI

Francë vs. Shqipëri drejtohet nga gjyqtari spanjoll

6 September, 2019 @11:26

Jesús Gil Manzano do të jetë gjyqtari kryesor i ndeshjes së nesërme mes Francës dhe Shqipërisë, ndeshje e vlefshme për…

KOSOVË - ÇEKI

Kosovë vs. Çeki, kë favorizojnë bastoret?

6 September, 2019 @10:35

Një ditë para ndeshjes mes Kosovës dhe Çekisë, le të shohim se kë favorizojnë bastoret. Sipas bet365, fitorja e Kosovës…

KOSOVË - ÇEKI

Kosovë vs. Çeki drejtohet nga gjyqtari holandez

6 September, 2019 @10:30

Danny Makkelie është holandezi që do ta drejtojë ndeshjen mes Kosovës dhe Çekisë, ndeshje e vlefshme për kualifikim drejt EURO2020. …

Të gjitha lajmet nga EURO 2020