Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI D

Messi rikthehet furishëm, fiton Argjentina

Foto: ESPN

Messi rikthehet furishëm, fiton Argjentina


11 June, 2016 @5:26

Pa ndonjë problem të madh, Argjentina ka arritur ta fitojë ndeshjen ndaj Panamasë me rezultat 5-0, skuadër e cila nuk kishte fuqi të përballej me sulmin e frikshëm të trajnerit Martino.

Gjërat për Argjentinën u bënë edhe më të lehta në minutën e 30’, kur skuadra e Panamasë mbeti me 10 lojtarë në terren pas përjashtimit të Godoyt me karton të kuq.

Më pas, ndeshja nuk pati më histori, me Argjentinën që dominoi plotësisht dhe e mbylli takimin me goleadë.

Ajo që ra në sy në këtë takim ishte rikthimi i Lionel Messit, i cili u inkuadrua në lojë pas minutës së 60’ dhe arriti të shënojë hat-trick për më pak se 15 minuta.  I vetmi shqetësim për Argjentinën mund të jetë lëndimi i Di Marias, i cili u largua nga loja në fundin e pjesës së parë.

Pas 2 ndeshjeve, Argjentina ka 6 pikë dhe me lojërat e treguara duket se është një nga favoritët për ta fituar trofeun e Copa America këtë sezon.

COPA AMERICA GRUPET DHE ORARI


[ALL GOALS & HIGHLIGHTS] Argentina 5-0 Panama… by EarthSavii


DITA KUQEZI

Buletini 2: Nata e Payet, dita kuqezi

UEFA Euro 2016/Bulletin

Buletini 2: Nata e Payet, dita kuqezi

11/06/16 @ 08:45

GOL + ASIST

Payet, njeriu i ndeshjes hapëse

UEFA Euro 2016

Payet, njeriu i ndeshjes hapëse

10/06/16 @ 23:57

GRUPI A

Projektili i Payet vendos

UEFA Euro 2016

Projektili i Payet vendos

10/06/16 @ 23:00

GRUPI A

Formacionet zyrtare: Francë-Rumani

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Francë-Rumani

10/06/16 @ 19:49

VËMENDJA TEK VËLLEZËRIT

Shqipëri-Zvicër, në faqen zyrtare të Arsenalit

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Shqipëri-Zvicër, në faqen zyrtare të Arsenalit

10/06/16 @ 19:13

TOP 11

Caktohet ekipi më i mirë i Copa America 2021

Copa America

Caktohet ekipi më i mirë i Copa America 2021

13/07/21 @ 17:09

FINALJA - COPA AMERICA 2021

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

International/Copa America

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

11/07/21 @ 08:59

COPA AMERICA 2021

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

International/Copa America

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

10/07/21 @ 12:36

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

International/Copa America

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

08/07/19 @ 14:26

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

International/Copa America

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

04/07/19 @ 08:13

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

International/Copa America

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

03/07/19 @ 08:14

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

International/Copa America

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22/06/19 @ 12:22

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

Serie A/International/Copa America

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20/06/19 @ 13:26

GRUPI C: URUGUAJI - EKUADORI 4-0

Uruguaji e nis furishëm

International/Copa America

Uruguaji e nis furishëm

17/06/19 @ 10:27


 
Të gjitha lajmet nga Copa America