Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin


7 July, 2021 @10:35

Argjentina pas ekzekutimit të penalltive, e mposhti Kolumbinë dhe u kualifikua në finale të Copa Americas.

Argjentina e nisi ndeshjen furrishëm, duke shënuar me Lautaro Martinez në minutën e 7’, pas asistimit të Lionel Messit.

Rezultati u barazua në minutën e 61’ përmes Luis Diaz dhe kështu përfundoi koha e rregullt me rezultat 1-1.

Argjentina edhe pse nuk dominoi shumë me lojë, pasi që ishte gjysmëfinale, ka pasur 2-3 raste ideale për të kryer ndeshjen para penalltive. Por, David Ospina u tregua i mrekullueshëm për Kolumbinë në portë, duke ndalë rastet tejet të mira të Angel Di Marias dhe të tjerëve.

Edhe Kolumbia pati rastet e veta, por cafeteros gjithashtu nuk gjetën rrjetën e Martinezit, që më vonë doli të jetë heroi i ndeshjes.

Menjëherë filluan ekzekutimin e penalltive, pasi që në Copa America nuk ka vazhdime.

Juan Cuadrado shënoi penalltinë e parë, derisa super ylli Messi nuk gaboi dhe e barazoi rezultatin, më pas goditjen e Davinson Sanchez e priti portieri Emiliano Martinez, por edhe Rodrigo De Paul dështoi te Argjentina.

Martinez përsëri e priti penalltinë, kësaj radhe të Yerry Minas, Leandro Paredes shënoi për epërsinë e Argjentinës.

Miguel Borja shënoi për 2-2 te Kolumbia, kurse Lautaro Martinez nuk gaboi për 3-2.

Edwin Cardona nuk arriti të shënojë, derisa Emiliano Martinez priti për herë të tretë dhe ia solli finalen skuadrës.

Më 11 korrik do të luhet finalja në mes të Argjentinës dhe Brazilit në stadiumin e Maracanas.


EURO2020

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

Evropiani

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

07/07/21 @ 08:35

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

Evropiani

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

07/07/21 @ 00:17

ITALIA - SPANJA

Penalltitë çojnë Italinë në finale

Evropiani

Penalltitë çojnë Italinë në finale

06/07/21 @ 23:47

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

11-SHET

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

Evropiani

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

06/07/21 @ 19:35

INTER

Kolarov vazhdon kontratën me Interin

Serie A

Kolarov vazhdon kontratën me Interin

06/07/21 @ 18:50

MLS

Sot, dygolësh dhe një asist nga Messi për Inter Miamin

International

Sot, dygolësh dhe një asist nga Messi për Inter Miamin

26/07/23 @ 08:53

FIDAN ALITI NË TURQI

Kontratë afatgjate për Fidan Alitin te Alanyaspor

Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kontratë afatgjate për Fidan Alitin te Alanyaspor

25/07/23 @ 11:58

PRIZREN

Tjiueza e Megameno vazhdojnë, por Liria zyrtarizon edhe dy lojtarë afrikanë

FFK Superliga/International/Transfere

Tjiueza e Megameno vazhdojnë, por Liria zyrtarizon edhe dy lojtarë afrikanë

22/07/23 @ 19:15

RUSI

Mirlind Daku shënon në debutim te Rubin Kazani

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mirlind Daku shënon në debutim te Rubin Kazani

22/07/23 @ 16:58

DIREKT ONLINE

Transmetimi online: Europa-Dukagjini

Conference League/FFK Superliga/International

Transmetimi online: Europa-Dukagjini

20/07/23 @ 12:55

ME PËRMBYSJE MBYLLET AVENTURA DEBUTUESE

Struga eliminohet në fund!

Champions League/International

Struga eliminohet në fund!

18/07/23 @ 19:32

FORMACIONET STARTUESE: NDESHJA E KTHIMIT

Struga-Zalgiris, 11-shet startuese

Champions League/International

Struga-Zalgiris, 11-shet startuese

18/07/23 @ 16:18

DY EKSPEDITA ARBITRASH NGA KOSOVA

Gjyqtarët nga Kosova, në dy ndeshje të Ligës së Konferencës

Conference League/FFK Superliga/International

Gjyqtarët nga Kosova, në dy ndeshje të Ligës së Konferencës

18/07/23 @ 11:23

KTHEHEN TË PAMPOSHTUR

Struga nxjerr barazim në debutim

Champions League/International

Struga nxjerr barazim në debutim

12/07/23 @ 04:27

PRAG DEBUTIMI NË KUALIFIKIME PËR CHAMPIONS

Favorit Zalgirisi, por jo gjithmonë fiton favoriti

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Favorit Zalgirisi, por jo gjithmonë fiton favoriti

11/07/23 @ 08:44


 
Të gjitha lajmet nga International