Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ITALIA - SPANJA

Penalltitë çojnë Italinë në finale

Penalltitë çojnë Italinë në finale


6 July, 2021 @23:47

Finalisti i parë në EURO 2020, u bë Italia, pas ekzekutimit të penalltive, e eliminoi Spanjën.

Italia kaloi në epërsi përmes Federico Chiesas në minutën e 60’, kurse rezultatin e barazoi Alvaro Morata në minutën e 80’.

Koha e rregullt përfundoi me rezultat të barabartë 1-1. Gjatë vazhdimeve që të dyja skuadrat nuk arritën të shënojnë dhe për ta përcaktuar fituesin, nevojitën penalltitë.

Italia dështoi në penalltinë e parë me Manuel Locatellin, por edhe Spanja dështoi me Dani Olmon.

Më pas të dyja skuadrat shënuan nga dy penalltitë e egzekutuara.

Bernardeschi shënoi edhe penalltinë e tretë për Italinë, kurse Alvaro Morata dështoi te Spanja, e priti portieri Donnarumma.

E goli i fitores erdhi nga Jorginho i cili shënoi për 4-2 dhe kështu Italia u bë finalistja e parë në EURO 2020.

SKEMA / EURO 2020

Italia në finale do të takohet me fituesin nga dueli Anglia-Danimarka, që do të luhet nesër nga ora 21:00.

 


MIQËSORE

Gjilani pëson në miqësoren e parë

FFK Superliga

Gjilani pëson në miqësoren e parë

07/07/21 @ 10:42

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

Evropiani

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

07/07/21 @ 00:17

EURO2020

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

Evropiani

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

07/07/21 @ 08:35

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

ITALIA - SPANJA

Penalltitë çojnë Italinë në finale

Evropiani

Penalltitë çojnë Italinë në finale

06/07/21 @ 23:47

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

11-SHET

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

Evropiani

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

06/07/21 @ 19:35

EURO2020

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

Evropiani

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

07/07/21 @ 08:35

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

Evropiani

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

07/07/21 @ 00:17

11-SHET

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

Evropiani

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

06/07/21 @ 19:35

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52

ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Evropiani/International

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

06/07/21 @ 12:44

EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Evropiani

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

06/07/21 @ 08:57

EURO 2020

Lukaku: Donnarumma është një burrë i vogël

Evropiani

Lukaku: Donnarumma është një burrë i vogël

04/07/21 @ 16:57

EURO 2020

Caktohen gjysmëfinalistët në EURO 2020

Evropiani

Caktohen gjysmëfinalistët në EURO 2020

03/07/21 @ 23:33

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina - Anglia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Ukraina - Anglia

03/07/21 @ 23:17

UKRAINA - ANGLIA

Anglia shpërthen ndaj Ukrainës, bëhet gjysmëfinalistja e fundit

Evropiani

Anglia shpërthen ndaj Ukrainës, bëhet gjysmëfinalistja e fundit

03/07/21 @ 22:45


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani