Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO2020

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë


7 July, 2021 @8:35

Ndeshja e parafundit e evropianit luhet sot.

Pas Italisë, finalisti i dytë i EURO2020 do të përcaktohet sonte pas duelit Angli vs.Danimarkë.

EURO 2020 - SKEMA DREJT FINALES

Anglia, ende pa gol të pësuar dhe në formë të mirë, ka përballë Danimarkën, që përkundër se pas dy ndeshjeve të para të grupit ishte me 0 pikë, tash e sheh veten në mesin e katër më të mirave. Historia bëhet edhe më e bukur kur e gjitha kjo ndodhi pas rastit “Eriksen”. Danezët nuk u demoralizuan dhe ndeshjet pas asaj ndaj Finlandës i luajtën me koncentrim maksimal, për ta arritur kështu gjysmëfinalen e turneut, e ndoshta edhe finalen.

Nëse shikojmë vetëm kampionatet botërore e evropiane, herën e fundit këto dy përfaqësuese ishin përballur në 1/8 e finales në Botërorin e vitit 2002. Atë ndeshje Anglia e fitoi me rezultat 0-3. E para asaj ndeshjeje, këto dy skuadra u përballën në fazën grupore të kampionatit evropian EURO1992, vit në të cilin Danimarka u shpall kampione e Evropës. Atë ndeshje këto dy shtete e mbyllën pa gola, 0-0.

Favorite për të kaluar në finale llogaritet Anglia, fitorja e së cilës kuotohet me 1.70. Barazimi mban kuotën 3.60, kurse fitorja e Danimarkës kuotohet me 5.25.

Ndeshja luhet me fillim nga ora 21:00.


PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

Evropiani

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

07/07/21 @ 00:17

ITALIA - SPANJA

Penalltitë çojnë Italinë në finale

Evropiani

Penalltitë çojnë Italinë në finale

06/07/21 @ 23:47

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

11-SHET

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

Evropiani

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

06/07/21 @ 19:35

INTER

Kolarov vazhdon kontratën me Interin

Serie A

Kolarov vazhdon kontratën me Interin

06/07/21 @ 18:50

BARCELONA

Griezmann bëhet gati për Premier League

Premier League/La Liga/Transfere

Griezmann bëhet gati për Premier League

06/07/21 @ 18:45

TRANSFERE

Po kërkohet edhe nga disa klube

Serie A/Transfere

Po kërkohet edhe nga disa klube

06/07/21 @ 18:30

DREJT EURO 2024

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

09/10/22 @ 21:18

SHORTI PËR KUALIFIKUESET DREJT EURO 2024

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

09/10/22 @ 12:08

TRANSMETIMI

EURO 2024: Shorti direkt

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Shorti direkt

09/10/22 @ 12:04

PARA SHORTIT PËR EURO 2024

Shorti kualifikues për EURO 2024: Kur është? Si zgjidhet? Ku mbahet?

Evropiani/Kosova

Shorti kualifikues për EURO 2024: Kur është? Si zgjidhet? Ku mbahet?

07/10/22 @ 23:53

FLET PËRZGJEDHËSI

Alain Giresse: Ritmi dhe efikasiteti na kënaqën!

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Alain Giresse: Ritmi dhe efikasiteti na kënaqën!

27/09/22 @ 23:36

VAZOT PËR EURO 2024

Me fitore, Kosova siguroi vazon e katërt për shortin e EURO 2024

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Me fitore, Kosova siguroi vazon e katërt për shortin e EURO 2024

27/09/22 @ 23:26

FINALISSIMA: ITALIA-ARGJENTINA

Argjentina merr trofeun e Finalissimas

Evropiani/International/Copa America

Argjentina merr trofeun e Finalissimas

01/06/22 @ 22:53

WEMBLEY

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

Evropiani/International/Copa America

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

01/06/22 @ 20:15

KANDIDATURA E RE

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

Evropiani

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

07/02/22 @ 11:56

EURO 2024

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

Evropiani

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

05/10/21 @ 20:57


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani